Ako žiť dlhšie a lepšie sa cítiť

Hľadajú sa organizmu vlastné fyziologické látky, ktoré sú schopné zvýšiť jeho výkon ale aj zregenerovať.  Vysoké dávky lipozomálneho vitamínu C predstavujú nádej.

Prečo potrebujeme vitamín C?
Vitamín C je potrebný k antioxidačnej ochrane organizmu proti oxidačnému stresu, k zaisteniu fungovania imunitného a nervového systému, k zníženiu únavy a vyčerpania, k tvorbe kolagénu, ktorý je dôležitý pre pevnosť ciev, chrupaviek, kostí, kože, vlasov. Štúdie ukazujú, že výskyt ochorenia je spojený so zníženou hladinou vitamínu C, ktorý sa inak neprejavuje, ale vedie k rozvoju oxidačného stresu, ktorého následkom môže byť poškodenie imunitného, nervového, črevného systému.

pomeranč

Optimálne dávky vitamínu C musia byť vysoké
Profesor Linus Pauling,ktorý je držiteľom dvoch Nobelových cien, vo svojej publikácii „Ako dlhšie žiť a lepšie sa cítiť“ konštatuje, že k udržaniu antioxidačnej kapacity a správnej imunity musí byť optimálna dávka vitamínu C vysoká, pretože stres, pracovné zaťaženie a tiež choroby ho spotrebovávajú vo vysokej miere. Tento jav je možné vidieť aj u zvierat, ktoré si na rozdiel od človeka dokážu vytvoriť vitamín C z glukózy samé. Napríklad koza vyprodukuje denne až 10 g vitamínu C, čo je 100krát viac ako priemerne človek prijíma.

Ako dosiahneme dostatočnú hladinu vitamínu C v organizme?
Výskumy ukazujú, že vitamín C sa vstrebáva z čreva do krvi a napríklad pri jednorazovom požití 1000mg sa až 80% tohto množstva vylúči bez toho, aby ho organizmus zužitkoval. Dosiahnuť dostatočnú hladinu v krvi je preto možné vnútro žilovým podávaním vitamínu C, čo zasa v bežných podmienkach nie je vždy dostupné. Preto sa hľadajú také formy, ktoré by umožnili dosiahnuť vyššiu hladinu vitamínu C v krvi pri ústnom požití. Za perspektívny sa javí lipozomálna forma vitamínu C dostupná v originálnom prípravku Lipo-C-Askor.

dívka

Čo je to lipozomálny vitamín C
Moderná lipozomálna technológia, použitá pri výrobe originálneho doplnku stravy Lipo-C-Askor chráni vitamín C vrstvou prírodných fosfoipidov, ktoré sú vlastné bunkovým membránam a preto sa oproti iným formám vstrebávajú z čreva do krvi oveľa lepšie.  Postupne uvoľňujú vitamín C a udržujú v organizme jeho vyššiu hladinu.

Ako žiť dlhšie a lepšie sa cítiť
Share