Lietajúce auto – Aeromobil

Spojením osobného automobilu a lietadla získate lietajúce auto Aeromobil. Aeromobil má výhody i oproti osobným lietadlám, pretože motor vozidla dokáže efektívnejšie využívať energiu a má väčší rozsah. 
Dizajn automobilu je inšpirovaný kvapkou slzy ktorá ma dokonalý aerodynamický tvar. Exteriér i interiér vozidla obsahujú mnoho bezpečnostných prvkov na zabezpečenie kvality a komfortu jazdy. Konštrukcia Aeromobilu pozostáva z uhlíkových kompozitov ktoré zlepšujú aerodynamický výkon.  
Konštrukčný inžinieri sa s dizajnom naozaj vyhrali. Využitím technických optimalizácii dosiahli stabilitu auta v leteckej doprave.   

vlaštovka

Vnútri vozidla sa nachádzajú ovládacie prvky a displeje ktoré boli pripravené pre jednoduché ovládanie vodiča.  Ovládacie prvky sú štýlové a rafinovane usporiadané v logickej konfigurácii pre pilota a vodiča. Vnútri sa nachádza i najjemnejšia koža pre komfort posádky. 
Interiér AeroMobilu je efektívne optimalizovaný, aby poskytoval komfort a jednoduchosť prevádzky. 

Digitálny displej zobrazuje informácie potrebné pre vzlet a letový režim. Sedadlo je polohovateľné, aby si každý vodič a pilot mohol nastaviť vzdialenosť od volantu, pedálov a ovládača riadenia letov a pohonov. 
Počas prevádzky letového režimu disponuje AeroMobilo dostupným výkonom 224 kW (~ 300 k). Na ceste je  poháňaný hybridným elektrickým systémom. Toto vozidlo získava ocenenia po celom svete. Môžeme byť hrdý že pochádza zo Slovenska.  

balon
 
Na záver dodávame zopár technických údajov: 
Rozmery automobilu – 5,9 m x 2,2 m x 1,5 m 
Rozmery vzdušného priestoru – 5,8 m x 8,8 m x 1,4 m 
 Maximálna vzletová hmotnosť – 960 kg (využiteľné zaťaženie 240 kg) 
    Automobilový výkon – 80 kW  
    Letecký výkon – 224 kW 
Spotreba – 4,2 l/100 km 
    Maximálna dĺžka letu – 750 km  
    Kapacita paliva – 90 litrov  
 Najvyššia rýchlosť – 160 km/hod. 
    Úplná transformácia do režimu letu –  za menej ako 3 minúty