ZÁZRAK MENOM TELOVÉ MASLO


Ak ste neprišli na chuť rôznym kozmetickým olejom lebo zanechávajú na pokožke mastný film a ťažko sa vstrebávajú vhodnou alternatívou pre vás môžu byť telové maslá. Sú to tuky získavané väčšinou z rastlín a stromov tropického pásma. Ak neprejdú procesom rafinácie obsahujú veľa zdraviu prospešných látok, ktoré majú regeneračné a hojivé účinky na pokožku.

kokosový olej
 
V tomto článku vám predstavím zopár u nás menej známych druhov.
 
Kombo maslo
Toto maslo sa už tradične lisuje sa z orechov stromu Pycnanhus Angloliensis, ktorý je najviac rozšírený v africkom štáte Ghana. Má prirodzene tmavohnedú farbu a korenistú vôňu, ktorá niekedy pripomína kávu.
Pri nanesení na pokožku prináša úľavu suchej, popraskanej a šupinatej pleti. Má jedinečné zloženie mastných kyselín hlavne kyseliny myristovej. Vďaka nej je maslo vhodné použiť aj pri problémoch pohybového aparátu, bolestiach chrbta, svalov a kĺbov.

welnes
 
Kpagnan maslo
Získava sa zo semien stromu Pentadesma Butyracea rastúceho v africkom štáte Togo. Má zloženie veľmi podobné bambuckému ale je tvrdšej konzistencie. V rôznych štúdiách bolo zistené, že toto maslo obsahuje látku stigmasterol (nenasýtený rastlinný sterol) ktorý pôsobí protizápalovo a hojivo.
Po aplikácii na pokožku vyvoláva mierne hrejivý pocit.
 
Maslo Sal
Surový neupravený olej zo semien stromu Shorea Robusta rastúcej v Indii je zelenohnedej farby a má charakteristickú orechovú vôňu. Vďaka prítomnosti nasýtených mastných kyselín olej pri izbovej teplote tuhne. Najšetrnejším spôsobom úpravy je extrakcia vodou, po ktorej maslo získa béžovú farbu.
Maslo Sal má jedinečné zloženie fytosterolov a triterpenoidov s protizápalovými a hojivými účinkami.

maska
 
Tucuma maslo
Palma Astrocaryum tucuma, z ktorej sa získava toto maslo rastie v dažďových pralesoch Kolumbie a Brazílie. Semená sa lisujú za studena a výsledný produkt je žltkastej farby s vynikajúcim zložením. Maslo obsahuje karotenoidy a priaznivý pomer esenciálnych, nasýtených a mononenasýtených mastných kyselín.
Po nanesení na pokožku zanecháva príjemný pocit, zmäkčuje a zároveň chráni pred dehydratáciou.