Zabezpečte svoje zásielky pomocou plastových obálok

S odosielaním listových zásielok alebo iných predmetov poštou má snáď väčšina z nás skúsenosti. Väčšinou stačí vložiť list do obálky, ktorá veľkosťou vyhovuje, vypísať naše údaje a údaje prijímateľa a môžeme ísť na poštu. Ak však posielame nelistové zásielky, ktoré je za účelom zabránenia poškodenia potrebné lepšie zabaliť, aby sa k prijímateľovi dostali v sto percentnom stave, je najlepšie siahnuť po plastových obálkach. Aj keď slovo “plast” má čím ďalej, tým negatívnejšiu konotáciu, v tomto prípade stojí jeho použitie za bezpečné doručenie vašej zásielky.

plastová obálka biela

Oproti klasickým papierovým obálkam majú plastové obálky niekoľko podstatných výhod. Prvou je diskrétnosť, keďže vnútorná strana obálky má čiernu farbu, ktorá znemožňuje vidieť obsah obálky. Taktiež použitím takejto obálky ušetríte na poplatkoch za poštovné, keďže nemusíte daný predmet baliť do škatule. Ďalšou výhodou je, že plastové obálky bývajú zalepovacie, čím chránia obsah pred znehodnotením, napríklad aj ak posielate tlačoviny. Na druhej strane táto ich vlastnosť má aj negatívum, pretože zalepovacie obálky sa po otvorení už nedajú druhýkrát použiť.

biele obálky 2

Čo sa týka voľby obálky, máte z čoho vyberať nie len pri výbere veľkosti, ale aj pri farbe obálky. V ponuke sú obyčajné čierne alebo biele obálky, no ak chcete svoje balíčky ozvláštniť alebo niekoho potešiť, na výber sú aj obálky v modrej, zelenej, červenej, oranžovej a ružovej farbe. Výhodou je, že ak plánujete odosielať balíčky vo väčších množstvách, nemusíte kupovať obálky po kusoch, ale môžete si vybrať 10 alebo 100 kusové balenie.

Ak myslíte pri balení zásielok aj na ekologickú stránku, v ponuke nájdete recyklovateľné obálky vyrobené z 80% recyklovaného materiálu, ktoré po použití môžete pokojne vyhodiť do žltého kontajnera na plasty. Pri výbere veľkosti máte tiež z čoho na výber, pretože veľkosti plastových obálok sa pohybujú od niekoľkých centimetrov až pop rozmery 55×75 centimetrov. Čokoľvek teda posielate, plastové obálky zabezpečia, že sa to k prijímateľovi dostane v sto percentnom stave.

Posted in Nezařazené