Vyberte správneho fotografa


Niekedy je však naozaj ťažké rozoznať profesionála od amatéra. Keď sa však chystáte na takú dôležitú udalosť, akou je svadba, nesmiete si dovoliť žiadny krok vedľa. Takú dôležitú udalosť predsa chcete mať zaznamenanú ako niečo krásne a dokonalé a nie ako sériu nepodarených fotografií. Viete, ktoré faktory by ste mali zvážiť, keď si vyberáte fotografa pre svoj deň D?

 káva a notes

Aký štýl fotografií sa vám vlastne páči?

 

Fotograf vie urobiť rôzny štýl fotiek, ale predsa len máte niektorých, ktorí sa vyslovene špecializujú. Poznáme niekoľko typov fotografií, ktoré sa vám môžu na svadbách páčiť. Sú to:              1. portrétové fotky

                Toto je typ fotografií, ktorý sa najviac využíva pri akomsi celkovom štylizovaní.      Je to jednoducho typ fotiek, kedy so svojím partnerom odídete na nejaké pekné    miesto a fotograf vás fotí z každej jednej strany. Ak sa vám takýto štýl fotiek páči,               asi aj máte konkrétnu predstavu o tom, ako majú vyzerať. Vždy si však nechajte       poradiť aj od fotografa. On vie, ako by ste mali zapózovať a čo bude vyzerať           dobre. Výber miesta však záleží aj od vás, nielen od fotografa, nechajte však aj        jeho, aby naplnil svoju predstavu.

                2. umelecké fotky

                Tieto fotografie sú naozaj veľmi oku lahodiace. Fotograf tu má možnosť naozaj        sa naplno umelecky vyžiť a takisto to často aj robí. Zachytáva čokoľvek, čo mu    napadne a väčšinou sa snaží o to, aby bol vždy zachovaný umelecký štýl.                 Fotografie bývajú často čierno-biele. Nezameriavajte sa však len na takéto   fotografie, klasické by vám určite chýbali.

                3. dokumentárne fotky

                Tu zachytáva fotograf úplne všetky momenty, ktoré môžu byť zachytené. Veľmi     často práve tieto fotografie bývajú najviac populárne, pretože zachytávajú práve               tie momenty a momentky, ktoré ľudia milujú.

 káva se vzorem

Najlepšie však je, keď váš fotograf dokáže urobiť všetky typy týchto fotografií. Určite si však pozrite čo najviac sprievodných fotografií, aby ste si boli na istom.