Vintage kuchyne v klasickom ale aj v modernom štýle

Dnes si pod pojmom kuchyne vintage azda každý predstaví kuchyňu, ktorá svojim dizajnom pripomína vidiecky štýl. Avšak, tento typ kuchýň môže byť aj v modernejšom prevedení, hlavne čo sa týka farebných kombinácii, rozostavaní celkovej kuchyne a typmi dvierok. Je len na vás ako si kuchyňu predstavujete, ale vintage kuchyne sú v súčasnosti veľmi moderné a získali si niekoľko prívržencov, ktorí tieto kuchyne jednoducho milujú.
velká kuchyně

Vintage kuchyne navodia do vašej domácnosti útulnosť a harmóniu

Dizajnéri v dnešnej dobe dokážu vymyslieť azda hocičo, aj čo sa týka dizajnu kuchýň. Kuchyne vintage sa nemusia kombinovať len v bledých až bielych farbách, sú natoľko kombinovateľné, že kľudne môžete zvoliť tmavšie farby a aj napriek tomu do vášho domova prinesú útulnú atmosféru. Je to preto, že svojim dizajnom pripomínajú vidiek. Dvierka a celkový povrch materiálov je opracovaný tak, aby pôsobili zastaralo. Ide o dojem patiny, ktorá pripomína zošúchanú farbu, ale samozrejme nevyzerá to vôbec zle. Pokiaľ rozmýšľate vintage kuchyňu skombinovať s drevenými prvkami azda ste si nemohli vybrať lepšie. Však čo sa viac hodí k drevu ako kuchyňa vo vidieckom štýle ? Ak máte radi kachličky s rôznymi ornamentami, taktiež sa toho obávať nemusíte, v konečnom dôsledku takáto kuchyňa bude pôsobiť veľmi romanticky.

starobilá kuchyně

Čo sa týka doplnkov nemusíte sa báť, že budete musieť kupovať len doplnky vo vintage štýle. Kuchyne vintage ponúkajú široký obzor. Dnešné doplnky v obchodných reťazcoch ponúkajú široké množstvo inšpirácii, ktoré môžete využiť aj vo vašej kuchyni. Stačí len zapojiť fantáziu a rozhliadnuť sa. Nájdete množstvo drevených doplnkov, ktoré sa perfektne hodia do takejto kuchyne. Stačí sa len pohrať s detailmi, ale nemusí byť všetko len v dreve. Veľmi moderné je taktiež zakomponovať kovové prvky v podobe váz, osvetlení, závesných košíkov na príbory a iné. Nemusíte sa báť ani vzorov, do kuchyne vintage sa hodia predovšetkým kvetinové vzory, ktoré taktiež môžete zakomponovať do hocičoho. Je naozaj množstvo doplnkov, ktoré sa do tejto kuchyne hodí, v podstate nie ste ničím viazaný, ako napríklad pri moderných kuchyniach. Pokiaľ ste priaznivcom dizajnových kúskov, kuchyne vintage sú pre vás ako stvorené. Pre viac inšpirácie neváhajte a navštívte stránku https://anrico.sk.