Tridsiatnička – stará či v najlepších rokoch?


V detstve alebo mladosti  sme našich rodičov-tridsiatnikov hádzali do starého železa,  pretože nám prišli už starí. Zdali sa nám staromódni, ich názory predpotopné, skrátka, starci. Postupom času sa nám ale tento názor upravoval a časom sme nadobudli dojem, že to s tým vekom nebude až také zlé, hlavne, keď sme sa k nemu začali približovať aj my. Je to naozaj v tej tridsiatke až také zlé? Niektorí si možno povedia: „Mladosť v nenávratne, do dôchodku ďaleko…“ Ale čo také hrozné a prelomové je na tom, že dosiahneme tento vek? Prečo sa niektoré ženy cítia byť „za zenitom“, keď tridsiatka klope na dvere?
 elegantní fotografka
Tikanie biologických hodín
U niektorých žien znamená práve táto veková hranica najvyšší čas na založenie si vlastnej rodiny. S týmto názorom súhlasia i rôzne štúdie a lekárske výskumy, ktoré potvrdzujú, že vo vyššom veku je už samotná šanca na otehotnenie nižšia, nehovoriac o tom, že je náročnejšie i tehotenstvo a často sa pridružujú i rôzne zdravotné komplikácie, ktoré tomuto stavu vôbec nepomáhajú. Preto ženy, ktoré po dovŕšení tridsiatich rokov ešte nemajú vlastné deti, začnú veľmi silno uvažovať nad tým, že je asi najvyšší čas. Problém samozrejme nastáva vtedy, keď je žena sama, bez partnera.
 
Stále single
Ak žene nie sú príjemné zvedavé a dotieravé otázky, prečo je ešte stále sama, prečo nemá trvalý vzťah a či s tým nemieni nič robiť, o to viac ju budú tieto pripomienky hnevať s pribúdajúcim vekom. Ako reagovať na nepríjemné otázky? Podľa toho, či vás samé trápi, že ste bez partnera alebo nie. Ak vám partner nechýba, stačí s úsmevom na tvári povedať, že je vám lepšie bez chlapa. Ak ale nemáte na mužov šťastie, možno by bolo lepšie vysvetliť, že vám samým to nie je príjemné a neustále otázky vám vo vašej situácii naozaj nepomáhajú a nepridávajú na sebavedomí.
 žena a sníh
Užívajte si život naplno
V tridsiatke sa život ešte ani zďaleka neprehupol do svojej druhej polovice, preto nie je na mieste, aby sa ženy cítili byť staré či neschopné, pokiaľ nemajú rodinu či partnera. Niektoré si to neuvedomujú a neriešia, pretože doteraz budovali svoju kariéru a venovali jej väčšinu svojho času. Iné sa cítia nepotrebné a samy. Tie, ktoré majú svoje rodiny a deti sa naopak cítia ako inventár v domácnosti, kde ich každý berie ako samozrejmosť, ktorá navarí, uprace, postará sa o všetko potrebné.

Ale ani jedna z týchto spomenutých skupín žien nemá dôvod na to, aby svoj život nemohli žiť naplno. Kto povedal, že aj napriek tomu, že ste vydatá a máte deti, alebo naopak, keď nemáte partnera, nemôžete sa občas zabaviť, vyraziť si s priateľkami, zájsť na koncert čo do kina? Dámy, užívajte si život naplno, nezáleží na veku, ale na tom, ako sa vy samy cítite.