Tam, kde sa varí

Ak ste sa rozhodli prerobiť kuchyňu alebo ju robíte úplne nanovo, informujte sa u svojich známych, ktorí s tým majú skúsenosti. Poproste ich o potrebné rady a skúsenosti, ktoré majú s firmou, ktorá im kuchyňu prerábala. Dobré recenzie sú základ, podľa ktorých je potrebné si vybrať stolársku firmu. Taktiež je nutné danú firmu navštíviť v predstihu, samozrejme vtedy ak chcete kvalitnú drevenú kuchyňu na mieru. Neodporúčame vám nakupovať vo väčších obchodoch, kde majú nekvalitný tovar. Vtedy sa vám kuchyňa môže rozpadnúť aj za pár rokov, no kvalitná kuchyňa by mala vydržať minimálne dvadsať rokov.

moderní kuchyň

Pri návšteve stolára by ste mali prekonzultovať rozmery vašej kuchyne a taktiež vaše predstavy. Porozprávajte sa o možných riešeniach a nechajte si poradiť od odborníka. Ak si nevyberiete kuchyňu hneď na prvýkrát, poproste pána stolára nech vám požičia ich katalógy, poprípade vzorkovníky. Poraďte sa s celou rodinou, spravte kompromisy v tom čo sa komu páči. Základ je vybrať vzor a farbu kuchynskej linky a pracovnej dosky. Moderné kuchynské linky sa skladajú z viacerých farieb, nedávajte rovnakú farbu pracovnej dosky a kuchynskej linky, vtedy vám celá kuchyňa bude splývať v jedno. Moderné sú aj sklenené pracovné dosky, no ich výroba a osadenie je náročná a vyžaduje si skúseného sklára.

Trendy sú aj ostrovčeky alebo pulty, ktoré sú vhodné na rýchle raňajky. Laďte ich tak ako zvyšok kuchyne a dopasujte k nim vyššie barové stoličky. Základom je stôl a počet stoličiek, kde sa konajú rodinné obedy a večere. V ponuke sú rôzne stoly či už zo skla alebo masívneho dreva. Ak máte veľký priestor, zakúpte si stôl pre šiestich, aj keď vás toľko nie je, budete mať pripravené miesto pre hostí.

kuchyně

Do novej kuchyne patria aj nové spotrebiče, kuchynský robot nesmie v modernej kuchyni v žiadnom prípade chýbať, uľahčí vám život. Taktiež sú dnešní ľudia stále viac nároční, hlavne čo sa týka pitia kávy, preto je vhodné mať doma kávovar a robiť tak profesionálnu kávu. Nezabúdajte na čistotu v kuchyni, všetko udržujte čisté a starajte sa o to, čistota je pol života.