Svadobné agentúry- dobrý pomocník, či zbytočný výdavok?

Tí, ktorí si tým už prešli vedia, že zorganizovať svadobný deň tak, aby všetko vyšlo presne podľa toho, ako ste si vysnívali je veľmi náročné. Nejde len o výber svadobných šiat či priestorov, v ktorých by sa mala konať svadobná hostina, ale hlavne o veľmi dobrú organizáciu všetkých termínov a dôležitých ľudí, ktorí by nemali v tento deň chýbať.
oslava manželtví
Ak sa rozhodnete organizovať si svadbu na vlastnú zodpovednosť, musíte si byť vedomí, že by ste mali byť obrnení veľkou dávkou trpezlivosti a energie, ktorú vás to bude stáť. Niekedy sa snúbencom stáva, že majú s organizovaním vlastnej svadby toľko starostí, že si tajne želajú, aby bol už ten deň za nimi alebo aby sa vzali sami dvaja niekde na tajnom mieste.

Nehovoriac o tom, keď sa vám do vašich predstáv začnú pliesť i rodičia či nádejní svokrovci. To už je niekedy naozaj na zutekanie…
 
Svadba by nemala byť o strese
Aj keď sa to asi ľahko povie, svadba by naozaj nemala byť poznačená zbytočným stresom z toho, aby všetko „vypálilo“ tak, ako má. Hlavne pre mladomanželov by to mal byť nezabudnuteľný deň, ktorý bude oslavou ich vzájomnej lásky a ktorý si naplno užijú.

Aby sa tak mohlo stať, volia si mnohé páry špeciálne svadobné agentúry, ktoré sa postarajú o to, aby celý svadobný deň prebehol v pokoji a bol naozaj krásnym zážitkom tak pre ženícha s nevestou, ako aj pre ostatných svadobných hostí.
 
Na čo všetko sa môžete spoľahnúť?
Ak ste sa už rozhodli, že všetky starosti spojené s organizovaním svadby prenecháte svadobnej agentúre, mali by ste vedieť, aké služby agentúra ponúka a čo všetko môžete teda očakávať.

Medzi najčastejšie služby, ktoré sú svadobnými agentúrami ponúkané sú:

Svadobný koordinátor
Osoba, ktorá sa postará o hladký priebeh celého svadobného dňa, či už ide o svadobný prípitok, privítanie mladomanželov a usadenie hostí či program počas svadobnej hostiny.
 květina mezi novomanželi
Výber a dekorovanie miesta obradu a svadobnej hostiny, kvetinová výzdoba
V svadobnej agentúre vám pomôžu vybrať si správne priestory na svadobnú hostinu podľa vašich predstáv či podľa počtu pozvaných hostí. Zariadia dekorovanie a svadobnú výzdobu presne tak, ako si ju prajete.
 
Sprostredkovanie služieb fotografa, kameramana či hudby
Ak si chcete svoj svadobný deň zvečniť prostredníctvom fotografií či kamery, agentúra vám pomôže vybrať a zabezpečiť obe služby. Rovnako vám umožní vybrať si hudbu, ktorú budete chcieť mať na svadobnej hostine, či už uprednostníte živú kapelu alebo DJ.

Výber menu, oznámenia či menovky
Ak si lámete hlavu so svadobným menu či výberom a výrobou svadobných oznámení či menoviek na stoly, rovnako môžete tieto starosti nechať na svadobnú agentúru, ktorá toto všetko zariadi za vás.
 
Využitie služieb svadobnej agentúry je určite finančne nákladnejšie ako keď si organizujete svadbu sami, je teda na zvážení každého, či radšej investuje viac peňazí a budete si užívať svadobný deň bez starostí alebo si peniažky ušetríte napríklad na peknú svadobnú cestu.