Slovenské kúpele sú bohatstvom našej krajiny

Naša krajina sa môže popýšiť mimoriadnym prírodným bohatstvom. Okrem nádherných lesov, ktoré zaberajú až 40% rozlohy Slovenska sme vo svete známi aj kúpeľníckou tradíciou. História využívania našich liečivých termálnych vôd siaha do 12. storočia. V minulosti mali privilégium využívať silu minerálnych prameňov len králi a rakúsko-uhorská šľachta. V slovenských kúpeľoch sa liečili mnohé významné osobnosti zo Slovenska, Čiech a okolia, ale aj zo zahraničia. Žiaľ mnoho kúpeľných miest zaniklo a dnes sa poskytujú kúpeľné služby v 22 slovenských mestách. Okrem toho, že sa sem chodí liečiť mnoho ľudí so širokou škálou zdravotnými ťažkosti, sú slovenské kúpele vyhľadávané a navštevované aj zdravými ľuďmi, ktorí si radi doprajú relaxáciu, wellness a vychutnajú priaznivé účinky termálnych vôd.

bazén

Piešťany


Sú svetoznáme kúpele, ktoré sú zamerané na liečbu pacientov s poruchami pohybového ústrojenstva. Sú kvalitne vybavené a kombináciou pozitívnych účinkov prírodnej liečivej vody a medicínskych rehabilitačných zákrokov sa dosahujú výborne výsledky. Kúpele Piešťany ponúkajú komplexné liečebné služby a veľké množstvo rôznych procedúr. Môžu sa pochváliť prekrásnym kúpeľným parkom, ktorý je vhodný na prechádzky a relax.

Rajecké Teplice


Prírodné termálne pramene, ktoré vyvierajú v Rajeckých Tepliciach majú mimoriadne liečivé účinky najmä na choroby pohybového ústrojenstva, choroby dýchacích ciest a nervové choroby. V posledných rokoch prešli kúpele rozsiahlou rekonštrukciou s luxusným nádychom. Ponúkajú wellness pobyty, víkendové pobyty, masáže a procedúry uspokoja aj náročných zákazníkov. Čaro okolitej prírody a nádherný park len umocnia zážitok z návštevy jedného z najvyhľadávanejších slovenských kúpeľov.

masáž

Smrdáky


Slovenské kúpele Smrdáky sú známe svojou minerálnou vodou s vysokým obsahom sírovodíka. Táto voda spolu s liečivým sírnym bahnom je ideálna na liečbu rôznych druhov kožných chorôb s mimoriadne vysokou úspešnosťou. Celý areál kúpeľov poskytuje svojim návštevníkom pokojné a tiché miesto vhodné na relaxáciu.

Bardejovské kúpele


Patria medzi najstaršie na Slovensku a majú bohatú históriu. Nachádzajú sa uprostred prekrásnej prírody. Ich ponuka zahŕňa aj atraktívne beauty štúdio, detskú liečebňu a množstvo liečebných procedúr. Liečia sa tu najmä onkologické ťažkosti, ženské ochorenia, ochorenia tráviaceho traktu a obehovej sústavy.

Hodnota liečivých prameňov je nevyčísliteľná. Pozitívne ovplyvňuje naše fyzické aj psychické zdravie. Na portáli www.nasavoda.sk nájdete veľa zaujímavostí o miestach spätých s vodou, ktoré musíte navštíviť.