Sklenená zástena

Sklenené prvky sa čoraz častejšie používajú v moderných domoch a bytoch. Ich výhodou je najmä to, že sú moderné, elegantné, ľahko sa kombinujú s iným materiálmi, dobre sa dajú zladiť k ostatnému nábytku a netreba sa o nich nejak špeciálne starať. Obľúbené sa stávajú hlavne sklenené zásteny, ktoré sa najčastejšie inštalujú v kuchyni (za kuchynskou linkou) alebo v kúpeľni (vedľa vane alebo sprchového kútu), umiestniť sa však dajú aj na rôzne ďalšie miesta a to nie len v domoch, či bytoch.

sklenená zástena

Zástena zo skla za kuchynskou linkou sa používa kvôli estetickému hľadisku ako dizajnový prvok, ale aj kvôli užitočnému hľadisku. Čo sa estetického hľadiska týka, takáto zástena sa dá vyrobiť buď z priehľadného skla, alebo matného a potlačiť rôznymi farebnými dizajnami a grafickými prvkami. Jej užitočnosť sa vyznačuje napríklad tým, že sa z nej dajú ľahko umyť nečistoty a prípadne zvyšky potravín, ktoré tam vznikli počas varenia a z bežnej steny by sa tak jednoducho vyčistiť nedali. Sklo v kuchynských zástenách je dostatočne odolné, takže by ho nemali zničiť, doškrabať ani rozbiť žiadne kuchynské riady a taktiež je vzdorné voči vysokým teplotám.

stena zo skla

Okrem kuchyne je veľmi populárne využitie sklenenej zásteny v kúpeľni, umiestnené či už pri vani alebo pri sprchovacom kúte. Pri sklenených zástenách v kúpeľni sa najčastejšie používa priehľadné sklo, kalné sklo, prípadne sklo upravené pieskovaním, farebné sklo alebo grafické sklo. Výber je len na vás podľa toho, či chcete sklom vytvoriť nejaké súkromie, v tom prípade by ste mali voliť skôr kalné alebo grafické sklá. Pomocou takého skla dokážete predísť prskaniu vody všade navôkol počas kúpania a sprchovania. Sklená zástena vie plne nahradiť bežné látkové sprchovanie závesy, ktoré sú často nehygienické práve kvôli neustálej vlhkosti, ktorá môže skôr spôsobiť vznik plesní alebo množeniu baktérií. Sklo je oveľa hygienickejšie a rovnako aj jednoduchšie na udržiavanie čistoty, stačí ho iba občas nastriekať špeciálnymi prípravkami na sklenené povrchy a pretrieť.

Posted in Nezařazené