Za zmienku určite stojí možnosť pripojiť sa pomocou wi- fi. Už odzvonilo starým problémom s domotanými káblami a rušením signálu. Tak alebo tak v oboch prípadoch potrebujeme router, ktorý vlastne vytvára pripojitešnú sieť pre danú polohu. Každý router má aj svoje zabezpečené heslo, aby sa na našu sieť nepripájali ostatní uživatelia. Totižto zadarmo by sa pripojili na našu sieť a spomaľovali by ju. Toto je jedna z tých nevýhod bezdrátového pripojenia. Avšak pokiaľ máme sieť zabezpečenú heslom, nemali by sme sa báť.
Takže už nám je jasné, že na surfovanie po webe potrebujeme byť pripojení k sieti. A k sieti sa pripojíme vďaka routeru.
Všimol som si, že obchodné domy ponúkajú samotný router za celkom prijateľné, nízke ceny. Veď hej. Takýto tovar ide cenovo nadol, pretože už to nie je žiadna novinka a ani vzácnosť. Stáva sa to rutinou. Ja však opíšem router, ktorý ešte dokáže nadchnúť.
Archer C3150
Na tomto routeri obdivuhodný hlavne jeho bezkonkurenčný dosah wi- fi pripojenia, pomocou 4 antén. Podporuje štandartné pásmo 2, 4 Ghz ale aj rýchlejšie s frekvenciou až 5 Ghz! Klasické wi- fi routery komunikujú s každým pripojením zvlášť, kdežto Archer C3150 dokáže komunikovať so štyrmi pripojeniami súčasne, čo dodáva skvelú rýchlosť. Taktiež podporuje hosťouskú sieť wi- fi. Archer využíva systém Smart Connect, ktorá mu vyberá podfrekvenciu, aby ho nerušili iné pripojenia, aby sa sústredil iba na pripojenia našich zariadení.
Tieto vychytávky, ktoré som spomenul umožňujú routeru Archer byť a štyri krát rýchlejší oproti klasickým routerom. Ako by to nestačilo, Archer disponuje technológiou Broadcom Nitro- Quam, ktorá mu dodáva ešte 25 % zrýchlenie.
Routeri dnes vidíme v obchodných domov za nízke ceny, no jedná sa o klasické routeri, s klasickým výkonom. Archer C3150 je výkonná a rýchla novinka. Jeho cena sa pohybuje od 200 do 250 eúr.