Ruky sú tiež našou vizitkou

Mať upravené a jemné ruky s pekne a vkusne upravenými nechtami by malo byť samozrejmosťou každého jedného z nás. Tak muži ako i ženy nepôsobia dobre, ak majú špinavé či neostrihané nechty, alebo dokonca nechty ohryzené. Neuveríte, ale určite si to veľa ľudí všimne. Aj ruky sú totiž spolu s ostatným zovňajškom vizitkou toho, ako sa o seba staráme.
 gesto přátelství
Môžeme to nechať aj na profesionálov
Mnoho dám zveruje svoje ruky a nechty do rúk odborníkov či odborníčok v špecializovaných nechtových salónoch, kde sa postarajú o ich vlastné nechty alebo si nechajú urobiť takzvané „umelé“ nechty. Tento názov je ale nepresný, pretože sa na výrobu týchto nechtov používajú špeciálne gély alebo akryl, pomocou ktorých sa dajú nechty vymodelovať tak, že vyzerajú ako vaše vlastné. Pre laikov sú obe technológie takmer totožné, ale predsa len sa v niečom odlišujú.

Gélové nechty
Špeciálnym gélom si môžete nechať posilniť vaše vlastné nechty alebo si ich môžete nechať predĺžiť. Gélové nechty sú obľúbené vďaka svojej prirodzenosti, takže často je len veľmi ťažko rozoznateľné, či má žena svoje vlastné nechty alebo ich má upravené pomocou gélu. Gélové nechty odrastajú po 2 týždňoch, preto je potrebné ich pravidelne upravovať a dopĺňať.
 ruce u sebe
Akrylové nechty
Na rozdiel od gélových nechtov sú akrylové nechty ľahšie rozoznateľné vďaka svojmu lesklému vzhľadu. Aj keď nepôsobia tak prirodzene, sú veľmi obľúbené vďaka svojej stálosti. Je ich potrebné dopĺňať a upraviť približne po 3 týždňoch.  Nanášanie akrylových nechtov je spojené s nepríjemným zápachom, ktorý je pre akryl charakteristický a vo všeobecnosti platí, že gélové nechty sú viac naklonené prírodnej ekológii ako tie akrylové.
 
 
Môžu pomôcť, ale i ublížiť
Veľa žien si dáva gélové či akrylové nechty preto, aby si posilnili ich vlastné nechty. Do určitej miery im to môže pomôcť, ale treba si zvážiť, ako dlho si ich chcete nechať. Po dlhšom používaní takýchto nechtov sa totiž môže dostaviť úplne opačný efekt, pričom vlastné nechty zostanú oslabené a lámavé. Preto ako vo všetkom platí pravidlo: Všetko s mierou.