Rastliny vhodné do bytu


Pestujete rastliny alebo skôr dáte prednosť tým umelým? Je síce pravda, že dnešné umelé kvety vyzerajú takmer ako živé, tú správnu atmosféru vyvolajú práve živé, o ktoré je ale potrebné sa starať. A nie len tak, aby bolo, ale správnym spôsobom. Inšpirujte sa našimi radami a tipmi.
 návrh luxusního interiéru
Do obývačky
Ak chcete umiestniť do obývačky vhodný kvet, zamyslite sa aj nad tým, aká je v miestnosti teplota a či do nej prúdi dostatok svetla. Ak máte vo vašej obývačke dostatočne teplo a taktiež do nej prenikajú slnečné lúče, tak jednoznačne siahnite po kaktusoch a sukulentoch. V takýchto podmienkach sa im darí výborne a ako bonus sa nemusia tak často polievať. Taktiež je vhodná palma, ktorá zároveň bude v priestore vyzerať výborne a popínavé rastliny ako voskovka.

Ak chcete kvet umiestniť niekam, kde dostatok svetla nie je (čo bývajú často rohy), porozmýšľajte nad dracénou, brečtanom alebo antúriou. Nedostatok svetla im vôbec neprekáža. Dracéna dokonca nemá problém ani s prievanom.
 list kaktusu
Do kuchyne
Ak máte v priestore, kde varíte dostatok svetla, určite stavte na rôzne bylinky, ktoré môžete počas vytvárania kuchynských špecialít aj využiť. Nie je nič lepšie, ako ochucovať vlastnoručne vypestovanými bylinkami a koreninami. No ak túžite po elegancii, zvoľte chryzantémy a ku oknu určite orchidey.

Ak potrebujete rastlinu, ktorá pohlcuje rôzne výpary z varenia, poprípade škodlivé látky z plynového variča, najlepší pre vás bude zelenec. Do kuchyne sú taktiež vhodné už spomínaný brečtan a antúria.
 kvetoucí růže
Do kúpeľne
Táto miestnosť je vo všeobecnosti trochu problematická, keďže málokedy býva umiestnená tak, aby do nej prúdilo dosť svetla na pestovanie rastlín. Ak však máte šťastie a nejaký ten svetelný lúč padne aj do vašej kúpeľne, zaobstarajte si orchideu, na ktorú sa budete môcť pri kúpaní pozerať. Je na ňu krásny pohľad, ale určite nepohrdnite populárnymi papraďorastmi, ktoré úžasne dopĺňajú kúpeľňovú atmosféru. Budete sa cítiť ako v džungli.