Psík presne pre vás


Keď sa rozhodnete, že budete mať psa, čaká vás niekoľko väčších rozhodnutí. Nejde len o to, že ste sa práve tomuto živému tvorovi na desať rokov zaviazali celým srdcom. Teraz si musíte vybrať plemeno, teda rasu, ktorá sa ku vám najviac hodí. Ktorá sa hodí do vašej rodiny a hlavne, ktorá sa hodí do vášho domova. Nejde len o to, že nestojíte o to, aby vám po malom byte pobehoval bernardín. Ide skôr o to, aby sa váš psík u vás doma cítil dobre. Pretože, veľmi dobre viete, že to nebude len váš domov. Bude to aj jeho domov a je na vás, aby ste mu ho naozaj spríjemnili.

šedý pes

Psík do bytu
Je jasné, že psíkovia do bytu sú spravidla menší ako klasické psy. Určite voľte plemeno menšieho zrastu, najviac stredného. Ak veľmi nie ste na malé psy ako sú čivavy či yorkovia, skúste niečo iné. Pokojne môžete mať aj väčšieho psa, len musíte rátať s tým, že s ním budete musieť chodiť vonku naozaj ťažko. Väčšie psíky potrebujú oveľa viac pohybu a niekedy im trvá dlhšie, kým  sa unavia.

Psík do domu
Niektorí ľudia si myslia, že pes do bytu nepatrí, pretože sa bude len trápiť. Verte však tomu, že aj pes, ktorého máte v dome sa občas trápi, keď ho nepustíte dovnútra. Preto je fajn, keď máte dvor, ale váš psík s vami žije v dome. Ak sa s tým nestotožňujete, určite mu zabezpečte poriadnu búdu, do ktorej sa bude môcť kedykoľvek skryť. To, že máte dvor neznamená, že sa váš pes nepotrebuje prechádzať. Žiadnemu psovi dvor nestačí (ibaže by bol skutočne obrovský), takže to nepodceňujte. A určite si uvedomte aj to, že malé psíky nemôžu byť celý rok vonku. Sú náchylnejšie na choroby. Do domu sa však určite hodí vlčiak, retríver alebo labrador.

hrneček

Ak však nie ste zaťažený na plemená, zoberte si radšej psíka z útulku. V útulkoch sa nachádza naozaj veľké množstvo psíkov, ktoré hľadajú domov a trápia sa, pretože ho nemajú. Nepotrebujete čistokrvného psíka. Potrebujete priateľa. A toto bude jeden z nich.