Prvý dojem je dôležitý

Ak chcete uspieť na pracovnom pohovore, je veľmi dôležité urobiť prvý dojem na zamestnávateľa. Avšak nie je to vždy jednoduché, ako si myslíte. Ako urobiť prvý dojem aby ste uspeli na pracovnom pohovore alebo reálnom živote ?

podání ruky

Ø Príprava

Všetko záleží od prípravy. Musíte sa správne rozhodnúť čo si oblečiete. Na pohovor by ste mali prísť oblečení slušné teda ak zvolíte tesilové nohavice a sako a dámy šaty či nijaký ľahší korzet nebude to na škodu, a bude to plusom na pracovnom pohovore. Samozrejme to môže záležať aj od vône. Nie je to až tak dôležité, ale silná vôňa môže spôsobiť u zamestnávateľa šok, ktoré môžu mať katastrofálne následky.

Ø Stres, stres a zase stres

Každý človek zažíva v živote stres. Platí to aj pri pohovoroch všeobecné. Ak ste strese, ukážete budúcemu zamestnávateľovi že sa bojíte. Musíte sa presadiť ako silná osobnosť, ktorá dokáže viac.

Ø Komunikácia

Aj komunikácia urobí veľa na prvý dojem . Ukážte že viete komunikovať z ľuďmi na vyššej úrovni a možno časom vás to môže posunúť aj vyššie.

Ø Podávanie rúk

Dobre, možno to nemá nič a prvým dojmom spoločne a ale poriadne stiahnutie rúk, môže naznačovať že ste silná osobnosť.

před dveřmi

Ø Otázky a odpovede

Ešte pred tým ako pôjdete na pracovný pohovor, pripravte si otázky ktoré na pohovore položíte

Je dobré ak sa na všetko pýtate a získavate informácie. Platí pravidlo čím viac tým lepšie.

Váš budúci zamestnávateľ si na Vás všíma všetky detaily. Preto sa snažte vyhnúť problémom a radšej sa dobre pripravte. Zaujmite vášho budúceho zamestnávateľa prvým dojmom a úspech bude na vašej strane.

Musíte dbať na aj na to ako sa k vám správa zamestnávateľa správa. Ak je na Vás hrubí, Vrátenie mu to úsmevom a dobrou náladou.

Na koniec len podotknem že ak sa Vám podarí urobiť prvým dojem u zamestnávateľa, urobíte ho aj na nových kolegov v práci.