Prvý dojem je dôležitý

.


Ak chcete uspieť na pracovnom pohovore , je veľmi dôležité urobiť prvý dojem na zamestnávateľa. Avšak nie je to vždy jednoduché , ako si myslíte . Ako urobiť prvý dojem aby ste uspeli na pracovnom pohovore alebo reálnom živote ?


 podání ruky


Ø Príprava


Všetko záleží od prípravy. Musíte sa správne rozhodnúť čo si oblečiete. Na pohovor by ste mali prísť oblečení slušné teda ak zvolíte tesilové nohavice a sako  a dámy šaty či nijaký ľahší  korzet  nebude to na škodu , a bude to plusom na pracovnom  pohovore. Samozrejme to môže záležať aj od vône. Nie je to až tak dôležité , ale silná vôňa môže spôsobiť u zamestnávateľa šok , ktoré môžu mať katastrofálne následky.


 


Ø Stres , stres a zase stres


Každý človek zažíva v živote stres. Platí to aj pri pohovoroch všeobecné. Ak ste strese , ukážete budúcemu zamestnávateľovi že sa bojíte. Musíte sa presadiť ako silná osobnosť , ktorá dokáže viac .


 


Ø Komunikácia


Aj komunikácia  urobí veľa na prvý dojem  . Ukážte že viete komunikovať z ľuďmi na vyššej úrovni a možno časom vás to môže posunúť aj vyššie.


 


Ø Podávanie rúk


Dobre , možno to nemá nič a prvým dojmom spoločne a ale poriadne stiahnutie rúk , môže naznačovať že ste silná osobnosť.


 před dveřmi


 


Ø Otázky a odpovede


Ešte pred tým ako pôjdete na pracovný pohovor, pripravte si otázky ktoré na pohovore položíte


 Je dobré ak sa na všetko pýtate a získavate informácie . Platí pravidlo čím viac tým lepšie .


 


Váš budúci zamestnávateľ si na Vás  všíma  všetky detaily. Preto sa snažte vyhnúť problémom a radšej sa dobre pripravte. Zaujmite vášho budúceho zamestnávateľa prvým dojmom a úspech bude na vašej strane.


Musíte dbať na aj na to ako sa k vám správa zamestnávateľa správa. Ak je na Vás hrubí, Vrátenie mu to úsmevom a dobrou náladou.


Na koniec len podotknem že ak sa Vám podarí urobiť prvým dojem u zamestnávateľa , urobíte ho aj na nových kolegov v práci.

.


Prvý dojem je dôležitý
5 (100%)1
.