Príležitosti a možnosti, veľký tlak


Situácia, kedy človek zbohatne doslova zo dňa na deň, kedy z ničoho nič príde k vysokej sume peňazí, sa nám zdá príjemná a takému človeku budeme i závidieť. Lenže naozaj je to taký skvelý pocit? Už sme počuli prípady, kedy peniaze ľudí zmenili a to dokonca k horšiemu a takým štýlom, kedy si zničili celkom dobrý život. Môže sa stať, že človek takéto šťastie a možnosti, ktoré dovtedy nemal, jednoducho pod takým veľkým tlakom príležitostí, ktoré sa mu zrazu naskytujú, nezvládne.
bazén a křesla
Prejaví sa to napríklad tým, že svoje peniaze nakoniec minie na tie najhoršie, najhlúpejšie veci, aké ho napadnú. Skrátka si chce uľaviť na duši. Pokiaľ má zrazu vysoké finančné možnosti, tak sa bojí. Bojí sa, že o tento sen o chvíľu príde. Bude sa báť investovať do čohokoľvek a každú sekundu svojho života, ešte aj vo sne, bude rozmýšľať, čo teraz. Ako si splniť ten naozajstný sen? Tieto tlaky, ktoré ho budú prenásledovať každú sekundu a ešte aj vo sne spôsobia, že to časom človek psychicky nezvládne a skrátka prestane mu slúžiť zdravý rozum. Chce sa zbaviť toho tlaku a svoje peniaze začne utrácať na čokoľvek, čo ho len napadne. Hlavne za absurdnosti, do ktorých by sme mi neinvestovali ani 10 Centov. Začnú so dokonca ubližovať tvrdými drogami, tvrdým alkoholom, rôznorodými sexuálnymi vzťahmi a dokonca i plastikami, ktoré ich znetvoria. No uznajte, veď táto kombinácia je čistá sebadeštrukcia.
luxusní místnost
Ale samozrejme, toto sa netýka všetkých ľudí, ktorí zbohatnú. Ale stáva sa to a zrejme sa to bude diať i naďalej. Ale nevravím, že každému. Moc záleží na našej osobnosti, rozume a psychickej odolnosti.  Mnohí by si takéto financie vychutnali a spestrili svoj život alebo investovali a tým by si zabezpečili svoju budúcnosť a budúcnosť svojich detí. Alebo proste nerobili nič. Len tak by sme strávili zvyšok života bezstarostnými prechádzkami a časom so svojimi blízkymi.