Pri liečbe análnej trhliny je nevyhnutná zmena životného štýlu!

Pravidelná návšteva lekárov je často odkladaná a lekárov navštívime len keď je už neskoro. Neskorá návšteva môže byť často riziková a liečba býva náročná. Dôvodov, prečo lekárov navštevujeme neskoro je niekoľko. Niektorí sa vyhýbajú vyšetreniam z dôvodu strachu, iní považujú vyšetrenia za nepríjemné či sa hanbíte. Nič netreba podceňovať a strach či pocit hanby je potrebné odložiť, ak nechcete si liečbu predĺžiť a skomplikovať. Často sa vyhýbame zubárom, gynekológom i gastroenterológom. Častým ochorením, prečo nielen dospelí ale i deti vyhľadávajú gastroenterológa je analna trhlina. Ak sa liečba podcení a odborníka nevyhľadáte včas, môže to skončiť i chirurgickým zákrokom.

stetoskoú

Zabráňte jej opakovaniu!

Análna trhlina sa môže zahojiť aj do niekoľkých týždňov, v prípade, že navštívite lekára včas. Návštevou lekára predídete komplikáciám, zhoršeniu zdravotného stavu a vy máte nádej, že sa vyliečite skoro. Ak vás trápi análna trhlina, je potrebné zmeniť aj životný štýl. Zmenou životného štýlu predídete aj opakovaniu. Zmena stravovania je nevyhnutná, ak vás trápi análna trhlina. Vláknina by mala byť súčasťou vášho jedálnička. Dospelý človek by mal približne prijať 25 až 30 gramov denne. Pravidelný prísun vlákniny vám pomôže urýchliť a podporiť hojenie trhlín a vaša stolica bude mäkšia.

prášky

Potraviny bohaté na vlákninu sú ovocie, zelenina, orechy i celozrnné výrobky. Niektorí siahnu aj po doplnku, ak nevedia dostatočné množstvo vlákniny prijať. Ak však sa rozhodnete prijať vlákninu v doplnkovej strave, tak počítajte s tým, že vás bude nadávať alebo budete pociťovať plynatosť. Nedostatok tekutín môže spôsobovať zápchu, ktorá zhoršuje alebo vytvára nové análne trhliny. Análna trhlina vzniká preto, lebo počas vyprázdňovania sa človek veľmi namáha. Často sa stáva, že análna trhlina trápi aj malé deti. Ak aj vaše deti trpia týmto ochorením, starostlivosť o detský konečník je nevyhnutná. Často meňte plienočky, oblasť konečníka umývajte a natierajte. Samozrejme tento problém neliečte doma sami, ale vyhľadajte lekára, s ktorým zdravotný stav konzultujte. Ak sa objavia akékoľvek príznaky, nepodceňujte ich a nesnažte sa vyriešiť problém sami. Lekár vám môže včas diagnostikovať ochorenie, ktoré môžete okamžite liečiť. V prípade, že vám bude análna trhlina diagnostikovaná vašim lekárom, môžete predísť komplikáciám, najmä sa môžete vyhnúť chirurgickému zákroku. Nepohodlie vás zaručene donúti k návšteve lekára. Odhoďte stresy, zábrany a kontaktujte vášho lekára. Ak sa chcete dozvedieť viac o ochorení, príznakoch, liečbe, navštívte webovú stránku https://www.proctocare.sk/.