Prečo kúpiť nový notebook nebo 2 v 1?

Tichý chod    Prevažná väčšina moderných 2v1 zariadení používa ultra úsporné procesory s pasívnym chladením a tiché flashové disky. Neobsahujú už žiadne pohyblivé komponenty, ktoré pri prevádzke spôsobujú hluk.
 
Odolnosť disku          Dnešné moderné ultrabooky a zariadenia 2v1 používajú flashové úložisko, ktorým prípadný pád a otras neublíži.
 zápisník, mobil a laptop
Pohotovosť   Notebooky a 2v1 tablety s flashovým úložiskom sa nevypínajú, ale prepínajú do spánkového alebo hibernačného režimu, v ktorom prakticky nespotrebúvajú elektrinu z akumulátora a vydržia v nich niekoľko dní. Vďaka tomu sa systém Windows spustí po zapnutí prakticky okamžite.
 
Kvalitný displej          Všetky nové 2v1 a ultrabooky sú osadené kvalitnými IPS panelmi so širokými uhlami pohľadu. Minimálnym rozlíšením potom je, pri zariadeniach s uhlopriečkou 12 a 14 palcov, FullHD alebo 4K panely. Prenosné počítače s dotykovými displejmi majú ale stále lesklé panely. Na kvalitné matné dotykové displeje s vysokým rozlíšením si musíme ešte nejaký čas počkať.
 provizorní pracovna
Dlhá výdrž     Novo predávané zariadenia musia pri práci s internetom a kancelárskymi aplikáciami vydržať na batérie aspoň celú pracovnú dobu. Prenosné počítače s najmodernejšími procesormi Kaby Lake vydržia vďaka novým koprocesorom prehrávať na batériu 4K video až 8 hodín. Dnes sa už bežne predávajú notebooky s viac ako 12 hodinovou výdržou batérie. Väčšina ultrabookov je dnes vybavená aj USB portom s možnosťou dobíjania smartphonov alebo tabletov aj pri vypnutom počítači.
 
Variabilita     Kým u bežných notebookov je základná doska umiestnená v priestore pod klávesnicou, prenosný počítač typu 2v1 je vlastne tablet osadený klávesnicou. Pri menších zariadeniach býva väčšinou táto klávesnica oddeliteľná alebo otočná o 360 stupňov.
 
Moderné porty          Moderný notebook by mal v každom prípade obsahovať aspoň jeden port schopný prenášať video v 4K UHD rozličnou pri 60 Hz. Zariadenie používajúce otočný konektor USB-C je na trhu zatiaľ ešte málo, ale tento konektor má potenciál behom krátkej doby nahradiť všetky ostatné, dnes používané porty.
 

Vysoká mobilita        Používatelia, ktorí potrebujú notebook často prenášať, potrebujú ľahký a tenký stroj. Takúto kombináciu ponúka zariadenie 2v1 s uhlopriečkou maximálne do 14 palcov a hmotnosťou do 1,5 kilogramu.