Prečo je dobré investovať do kvalitného reštauračného systému?

Informačné a komunikačné technológie predstavujú v dnešnej spoločnosti neoddeliteľnú súčasť našich dní. Reštauračný systém funguje ako informačný systém pre reštauráciu. V gastronómii reštauračné systémy napomáhajú zvyšovať efektivitu fungovania a taktiež dokážu zvyšovať produktivitu, čo samozrejme znamená väčší zisk.
kavárna uvnitř

Ako sú reštauračné systémy navrhnuté?


Reštauračný systém dokáže riadiť celý chod reštaurácie. Je navrhnutý tak aby dokázal optimalizovať výrobu, riadiť sklad, kalkulovať, predávať potraviny, ale aj riadiť náklady, viesť evidenciu cien, uľahčovať účtovné operácie, prognózovať predaj, tvoriť štatistiku a podobne. O takýchto reštauračných systémoch môžeme teda tvrdiť, že sú navrhnuté tak, aby zabezpečovali prenos informácii medzi prevádzkou, skladom a odbytovým strediskom. Pri výbere reštauračného systému pre vašu prevádzku je potrebné dbať na kvalitu. Reštauračný systém by mal byť premyslený, kvalitný, pretože iba takýto reštauračný systém vám dokáže skutočne pomôcť k lepšiemu vo vašej prevádzke.

E-kasa a reštauračné systémy


K tomu, aby ste dosiahli čo najvyššiu efektívnosť vo vašej reštaurácii, je potrebné mať reštauračný systém, kt. podporuje e-kasu. O e-kase ste už určite počuli, od 1.7.2019 by mal mať každý jeden podnik nainštalovanú e-kasu. E-kasa znamená, že každá registračná pokladnica, príp. fiškálna tlačiareň bude musieť byť pripojená prostredníctvom internetu, teda on-line na finančnú správu. V praxi to bude znamenať, že každá pokladňa bude odosielať pokladničné doklady do databázy Finančnej správy Slovenskej republiky.
restaurace s kavárnou

Aký reštauračný systém si vybrať?


V súčasnosti je teda nevyhnutné si vybrať reštauračný systém, ktorý je hlavne kvalitný. Iba kvalitný reštauračný systém vám napomôže efektívne riadiť váš podnik. Keď si zhrnieme to, čo sme si doteraz napísali, váš reštauračný systém by mal byť podporovaný tabletom, notebookom, počítačom, ale aj mobilom, jeho princíp fungovania je prostredníctvom internetu. Ak máte takýto reštauračný systém, dokážete šetriť čas, pretože objednávku, ktorú čašník objedná pri stole, prostredníctvom tabletu alebo mobilného telefónu odošle ihneď do kuchyne a takisto keď je čašník pri stole, môže dať ihneď príkaz na platbu.

Ak si neviete predstaviť prechod vašej reštaurácie na takýto nový reštauračný systém, prípadne si neviete celkovo predstaviť fungovanie takéhoto reštauračného systému, ktorý vám zastreší celý chod reštaurácie, existujú skúšobné verzie na určité časové obdobie zdarma.

V prípade, že máte záujem sa dozvedieť viac o reštauračných systémoch, prípadne máte záujem zakúpiť si vhodný reštauračný systém pre vašu reštauráciu, obráťte sa prosím na www.ikelp.sk.