Pracovné odevy by v sebe mali kombinovať dostatočnú bezpečnosť a pohodlie pre ich majiteľa

Poskytovanie pracovných odevov pre svojich zamestnancov pri výkone určitých profesií absolútnym štandardom a pokiaľ ich doplníte o firemné logo s jeho názvom, potom vedia celkom určite plniť aj úlohu marketingového nástroja. Toto je však už na majiteľovi každej firmy a my sa budeme v nasledujúcich riadkoch pozerať predovšetkým na výber tých správnych pracovných odevov z pohľadu ich majiteľa tak, aby mu poskytovali potrebný komfort a bezpečnosť pri práci. Jednou zo základných častí pracovných odevov sú momenty a tie by sme si mali vyberať z dostatočne pevných materiálov. Takéto pracovné odevy by mali byť dostatočne odolné voči predratiu. V tomto smere by ste si teda určite mali pred ich kúpou všímať zloženie, ktoré je štandardne uvádzané na štítku alebo obale rovnako, ako v prípade akéhokoľvek iného typu oblečenia.

pracovník

Pracovné odevy majú dôležitý vplyv na efektivitu práce a z tohto dôvodu by sme ich mali starostlivo vyberať pre každého zamestnanca

Ideálnou kombináciou je bavlna s polyesterom a práve ten zabezpečí spomínanú ochranu proti rýchlemu predratiu. Nikto nechce pracovať v nekvalitných pracovných odevoch a zmeniť ich tak každú chvíľu. Kvôli dostatočnej trvácnosti by sme si mali všímať gramáž textílie a za dostatočnú môžeme považovať 260 gramov na štvorcový meter. Odolnosť pracovných odevov by mohla byť zvýšená aj vďaka zosilneniu namáhaných miest a na mysli tým máme predovšetkým sed, kolená a spodná časť nohavíc. Tieto časti by mali byť zosilnené v podobe tých najodolnejších látok alebo by mala byť základná látka zdvojená.

pracovní oděv

Spomínané látky len tak ľahko neoderieme, nezatrhneme a aj telu poskytnú vyššiu úroveň ochrany pri rešpektovaní maximálneho komfortu. Ak teda pracujete v kľačiacej polohe, potom by ste mali používať nákolenníky. Časť nohavíc v oblasti kolien je oveľa viac disponovanou ako iná partia a v takomto prípade odporúčame nákolenníky vyrobené z gumy alebo peny. Takúto ochranu si viete vložiť pod montérky a práca bude vďaka ním oveľa viac komfortnejšou. Pracovné odevy v sofistikovanejších prevedeniach majú z vnútornej strany na tieto nákolenníky vrecká, do ktorých ich pohodlne vložíte. Kvalitné pracovné odevy nájdete na webovej stránke https://www.ardonsk.sk/.