Posteľné plachty musia byť kvalitné, pretože prichádzajú do kontaktu s kožou!

Jeden z najdôležitejších, ak nie najdôležitejší, prvok v spálni je posteľ. Tá veľmi vplýva na kvalitu spánku. Možno si myslíte, že ak si kúpite kvalitný matrac, tak kvalitný spánok máte zaručený. No, nie je to úplne tak. Matrac je veľmi dôležitý, no do kontaktu s kožou prichádzajú obliečky i posteľné plachty. Posteľná bielizeň musí byť príjemná a pohodlná na pokožku. Tak ako musíte brať do úvahy materiál, ak kupujete obliečky, tak isto musíte postupovať, ak vás čaká kúpa posteľnej plachty. Viete, aké posteľné plachty sú vhodné? Z akého materiálu by mali byť posteľné plachty vyrobené?

krásná postel

Materiál je rozhodujúci!

Ak chcete sa prebudiť oddýchnutí, nie spotení, vyberte si vhodný materiál. keďže na plachte ležíte celú noc, tak dochádza k častejšiemu opotrebeniu. Kvalitné posteľné plachty predĺžia ich životnosť, a teda platí, že investovanie do kvalitnej bielizne sa oplatí. Podobne ako je to pri obliečkach, tak aj posteľné plachty si vyberajte aj podľa toho, do ktorého ročného obdobia ich chcete. Na chladné a zimné mesiace sú vhodné posteľné plachty, ktoré sú z flanelu, froté či posteľné plachty z mikrovlákna. Všetky spomínané posteľné plachty sú hrejivé, a teda v zime vás príjemne zahrejú a nebude vám chladno. Sú vhodné aj astmatikov a alergikov. Napríklad flanelové posteľné plachty sa skvelo hodia napríklad k flanelovým obliečkam a vytvoríte krásny set posteľnej bielizne. Výhodou froté plachty je, že sa nemusí žehliť. Veľmi obľúbené sú plátené posteľné plachty, ktoré sú vyrobené zo stopercentnej bavlny.

pomačkaná peřina

Takéto plachty sú veľmi obľúbené pre ich vlastnosti, a to mäkkosť, pružnosť, priedušnosť a samozrejmosťou sú aj príjemné na pokožke. Sú vhodné na leto, čo určite oceníte. Na popularite naberajú aj jersey posteľné plachty vyrobené taktiež zo stopercentnej bavlny. Keďže nie sú veľmi hrejivé, tak ich oceníte v horúcich letných dňoch. Posteľné plachty musia krásne obopnúť matrac a ak chcete, aby vám sadli na posteľ, zvoľte posteľné plachty ma gumičku. Tie držia pekne tvar, napnú sa. Výhodou je, že posteľné plachty už nemusia byť len klasické biele, ale môžete si zvoliť aj farbu, ktorá krásne sa hodí ku obliečkam a zároveň aj do celej miestnosti.Ak hľadáte kvalitné posteľné plachty, navštívte webovú stránku https://www.luxusna-spalna.sk/.