Pokles hladiny testosterónu u mužov a znížená chuť na sex

Náš psychický ako aj fyzický stav sa počas života mení pod vplyvom rôznych faktorov. V skutočnosti sa mení aj naše libido, resp. chuť na sex, ktorá má s pribúdajúcim vekom tendenciu klesať. Vek ale nie je jediným faktorom, úlohu zohráva napríklad aj životný štýl, životospráva, psychický a zdravotný stav. V neposlednom rade aj sociálne väzby.

pár, milenci

V minulosti táto tematika, akou je znížená chuť na sex, spomínala hlavne ženy. V súčasnosti ale vieme, že ide takisto o doménu mužov, u ktorých je častým faktorom znížená hladina testosterónu, čo sa následne podpisuje pod znížené libido. Spolu s ním aj pod možné oslabenie erekcie, ktorá sa v takomto prípade dosahuje dlhšie alebo je menej kvalitná.

Udržovať si zdravú hladinu tohto dôležitého mužského hormónu alebo ju zvyšovať, sa dá rôznymi spôsobmi. Pravidelným pohybom, fyzickou aktivitou, športom, posilňovaním,… v zdravej miere. Takisto zdravou stravou a častejšou konzumáciou potravín ako napr. banánov, avokáda, zeleru, vajec, orechov, ale tiež čokolády. Dôležitý je tiež prísun vitamínov A,C, E a zložiek ako B komplex a zinok.

mužské telo, fitness

Populárna je v súčasnosti aj viagra, ktorá je dostupná bez predpisu, nakoľko je založená na prírodnej báze. Nie sú preto známe jej vedľajšie účinky. Naopak podpisuje sa pod celkovú vitalitu, silu a zvýšené libido, následne tiež pod skvalitnenie erekcie.

  • Je to vlastne výživový doplnok s obsahom účinných látok na zvýšenie testosterónu a zdravej chuti na sex.

Pod znižovanie sexuálnej túžby sa podpisuje takisto pravidelný stres, nervozita a psychické problémy. Príčinou je fakt, že najmä stres produkuje „stresové hormóny“, ktoré znižujú hladiny testosterónu. Ak je takýto stav pravidelný, má to pochopiteľne n vplyv na jeho rapídne zníženie a na vznik problémov, ktorými sa v tomto článku zaoberáme.