Poistka pri úraze na dovolenke


                Hlavnou úlohou dovolenky je si poriadne oddýchnuť od každodenného stresu alebo zažiť niečo krásne. No nie vždy sa dovolenka vydarí, môže to byť počasím alebo zlou destináciou, no niektorí nemajú toľko šťastia a skonči to horšie. Napríklad nejakým úrazom a podobne. A práve vtedy začnú myslieť na poistku, no vo väčšine prípadov je už veľmi neskoro. Čo je zarážajúce, tak podľa prieskumu každý 3 Slovák cestuje na dovolenku bez poistky.
černá kalkulačka
                V prípade dovolenky bez poistky vás môže vyjsť zdravotné vyšetrenie na niekoľko stoviek eur. A to hovoríme len o ľahkom vyšetrení, pri horších prípadoch dokonca v tisícoch. Takže rodina, ktorá potrebuje pomoc neprichádza len o prostriedky ale dokonca aj o možnosť sa starať o zraneného. V krajinách ako je Srbsko, Nórsko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko a Island máte s európskym preukazom zdravotnú starostlivosť zadarmo, no ako píšeme ide len o zlomok krajín a hlavne o také kde sa často nehrniete ak si chcete spraviť dovolenku a oddýchnuť si.
Čo treba mať na vedomí pri výbere poistky?
                Samozrejme to čo ta samotná poistka pokrýva, čiže rozhodne by sa malo jednať o náklady na ochranu pre prípad lekárskeho ošetrenia, úrazu, ale aj smrti a potreby prevozu naspäť domov. Áno, bohužiaľ aj také prípady sa stávajú ale ľudia to neberú vážne a podceňujú poistku, až kým sa niečo podobne nestane.
                Ak ste sa rozhodli, že pobyt strávite na Slovensku napríklad v horách, tak rozhodne treba mať na pamäti aj osobitné poistenie pre prípad potreby horskej záchrannej služby. Takisto prevoz zraneného z neprístupného prostredia a podobne.
banánová slupka
Vyhľadanie pomoci v prípade núdze
                Ak náhle ochoriete alebo sa vám stane úraz, tak by ste mali kontaktovať asistenčnú službu, ktorá by vás mala usmerniť. Mohli by vám poskytnúť informácie, kde sa ošetriť, akého lekára vyhľadať alebo koho kontaktovať, čo je podstatne a dôležité. Kontakt na asistenčnú službu nájdete priamo v poistke, ktorú mate a následne sa preukážete zdravotnou poistkou, ktorú máte a vyšetria vás bez problémov.
 
                Snáď sme vám trochu pomohli a hlavne ujasnili niektoré informácie, pre prípad, že patríte k tým, ktorí poistku nechcú hlavne preto, že si myslia, že poisťovne od vás chcú dostať len peniaze. Samozrejme „mala“ pravda v tomto je, no rozhodne si je treba uvedomiť, že vám alebo blízkym táto poistka veľmi pomôže.