Podľa čoho viete, že je ten pravý?


Má rovnaké záľuby

Na začiatku vzťahu máte pocit, že ho nikdy neprestanete milovať, lebo ste doňho zaľúbená až po uši. Ospevujete ho na každom kroku a zbožňujete každú chvíľu s ním. Keď však vzťah trvá dlhšie a zamilovanosť pominie, zistíte, že už o ňom viete všetko a začnete sa s ním nudiť. Kedysi ste s ním viedli niekoľko hodinové rozhovory a teraz už sa nemáte na čo pýtať. Vtedy začnete uvažovať nad tým, ako by ste s ním trávili čas. Dôležité je nájsť si s partnerom spoločnú záľubu. Ak uvažujete iba nad dlhšie trvajúcimi vzťahmi, najlepšie je sa na záľuby spýtať už na prvom rande. Podľa toho už na začiatku viete, či vám je podobný a či bude s Vami zdieľať nadšenie z vašich obľúbených aktivít.

láska

Podporuje Vás, keď máte pochybnosti

Stalo sa Vám, že ste sa ocitli v situácii, keď ste zrazu nevedeli čo ďalej? Ako vtedy Váš partner zareagoval? Bol na Vás hrubý? Bolo mu to jedno? Partner, s ktorým môžete počítať do budúcna, by mal byť pre Vás oporou. Nemali by ste sa pred ním hanbiť uroniť slzu či ukázať, že máte z niečoho strach. Určite je skvelé vyzerať v očiach muža ako silná nezávislá žena, ale to sa stále nedá. Práve opora a pocit, že máte za kým ísť, keď sa Vám niečo stane, je na vzťahu to najdôležitejšie.

polibek

Majú ho radi rodičia

Ak ste doviedli domov svojho partnera a Vaši rodičia s ním celý čas neprehovorili, zrejme sa im s ním nekomunikuje najlepšie. Môže sa im zdať namyslený alebo nevychovaný. Rodičia si svoje dieťa chránia a nechcú dopustiť, aby padlo do zlých rúk. Ak si s ním naopak rozumejú, znamená to, že do vašej rodiny zapadol a pokladajú ho za vhodného partnera. Rodičia Vás poznajú celý život a najlepšie vedia, kto je pre vás vhodný.  To, ale neznamená, že sa musíte vždy zariadiť podľa nich!

Viete sa s ním hádať

Hneváte sa naňho a snažíte sa ho spražiť pohľadom, ale on robí všetko preto, aby Vás rozosmial. Na takého chlapa sa predsa nedá ani hnevať. Niekedy sa rozhovor zvrtne a začnete sa s partnerom hádať. Aj hádku treba vedieť viesť. Základom je nevyťahovať staré záležitosti, nesnažiť sa očierniť partnera, nepresadzovať si svoju pravdu, neporovnávať ho s inou osobou. Ak dokážete viesť výmenu názorov bez urážania sa a nájsť spoločné riešenie, ste na správnej ceste. Takáto hádka je pre vzťah zdravá, posúva Vás s partnerom ďalej.  Poznáte sa lepšie a nemusíte podobné situácie znova riešiť.