Notebook MacBook Air

·         Na jeseň roku 2016 spoločnosť Apple predstavila svetu novú generáciu MacBookov s revolučným novým panelom OLED, ktorému sa hovorí Touch Bar a je zakomponovaný priamo do vŕšku klávesnice, kde nahrádza tradičné funkčné klávesy.
 
·         Najlacnejšia cena tohto Mac Booku vo veľkosti 13 "začína na hranici 1380 Eur.
 
·         Snáď len jednu nevýhodu táto novinka má a to pre užívateľov zvyknutých na intuitívny a do bodky vyladený operačný systém OS X, že Windows len tak neprijmú a nezostane im než sa poobzerať inde.
 práce projektanta
·         Nová edícia 13 "MacBooku Air ponúka veľmi slušný výkon, precízny a veľmi tenký dizajn, ale aj mimoriadnu dlhú výdrž batérie, ktorá vydrží v prevádzke až 12 hodín.
 
·         Pod jeho kapotou nejdete veľmi silný procesor Intel Core i5, taktovaný na 1,6 GHz s možnosťou krátkodobého pretaktovania až na neuveriteľných 2,7 GHz pre prípad potreby ešte vyššieho výkonu.
 
·         Rýchlosť MacBooku Air 13 "je umocnená svižnou operačnou pamäťou s kapacitou 8 GB a bleskovým 128 Gb SSD diskom. Pod relatívne vysokou rýchlosťou sa v neposlednom rade podpisuje aj vyššie spomínaný operačný systém OS X v novej verzii El Capitan, ktorý možno bez problémov updatovať na úplne najnovšiu verziu systému Mac OS Sierra.
 lampička nad pastelkami
·         A navyše, najnovšie technológie 802.11ac dvíha rýchlosť Wi-Fi v MacBooku Air nad doterajšie hranice. Pripojením k základni podporujúca špecifikáciu 802.11ac pomocou treba k AirPort Extreme, alebo Airport Time Capsule, možno získať až 3krát rýchlejšie bezdrôtové pripojenie než s predchádzajúcou generáciou Wi-Fi. Technológia 802.11ac má navyše väčší dosah, takže je možné pracovať s väčšou voľnosťou ako prv.
 
·         V tomto novom Macu sú Fotky, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers a Keynote. Od prvého okamihu je možné vytvárať rôzne produkty a kreatívne pracovať. Nový MacBook Air obsahuje skvelé aplikácie na vybavovanie mailov, prezeranie webu, posielanie textoviek, videohovory FaceTime a tiež dokonca aj aplikáciu na hľadanie nových aplikácií.