Nepodceňujte bezpečnosť seba ani svojho majetku – bezpečnostné dvere vám môžu zachrániť život

Bezpečnostné dvere sú už dnes investíciou, ktorá nezaťaží rodinný rozpočet a dajú sa osadiť ako domov, tak i do bytov. Používajú sa tak čoraz častejšie aj v obytných domoch, nie len vo firmách či administratívnych budovách. Základnými atribútmi takýchto dverí sú tesnosť, zvuková a protipožiarna izolácia. Avšak, ak si pod týmito pojmami predstavujete masívne a nevzhľadné dvere pripomínajúce vstup do vojnového krytu, ste na omyle. Práve preto, že sú čoraz obľúbenejšie aj pre bežné domácnosti, kladie sa pri ich tvorbe veľký dôraz aj na dizajn.

bezpečnostní dveře

Dizajn a príslušenstvo bezpečnostných dverí ide neustále s dobou

Mnoho firiem, ktoré ponúka službu osadenia bezpečnostných dverí na svojich webovskych stránkach ponúka aj aplikáciu, v ktorej si môžete dvere sami nadizajnovať výberom farby, materiálu, detailov ako sú kľučky a priezory zo vzorkovníka konkrétnej firmy. Skúste to napríklad tu: https://www.vstavaneskrine.com/bezpecnostne-dvere/ Nič už potom nie je jednoduchšie, ako dvere objednať a počkať na donášku a montážnikov. Najčastejšie sa tak ako aj pri iných typoch dvier používajú farby imitujúce kresbu dreva. Najčastejšie teda javor, orech, mahagón. Ak imitácii dreva nefandíte, ulahodí vám možno klasická biela alebo antracit. Možnosťou je aj kombinovanie týchto farieb v závislosti od celkového dizajnu a použitých výtvarných prvkov.

Najdôležitejšou časťou bezpečnostných dverí je pochopiteľne zámok, ktorý je ešte dôležitejší ako istiace body. To, čo je použitý zámok naozaj kvalitný a spĺňa štandard pre bezpečnostné dvere, si dokážete overiť u výrobcu – každý bezpečnostný zámok by mal prejsť akreditačnou komisiou, ktorá mu pridelí certifikáty kvality za splnenie normy. Dvere ako celok taktiež prechádzajú skúškami a taktiež musia obstáť v testoch akreditačnej komisie. Preto nebudete mať problém overiť, či platíte naozaj za kvalitu a či nižšia cena dverí vypovedá o podvode alebo o nízkej bezpečnostnej kvalite.

zabezpečená

Na čo si pri výbere bezpečnostných dverí dať pozor?

Celokovové bezpečnostné dvere prichádzajú aj s príslušenstvom. Najdôležitejšími komponentami sú kovanie a vložka. Zvyšné príslušenstvo závisí od konkrétneho typu dverí, ktoré si vyberiete pre váš domov alebo firmu. Bezpečnostné dvere je potrebné zasadiť do špeciálnej zárubne, ktorá je väčšinou celokovová a vo farbe dverí, nenaruší tak celkovú estetiku vášho vchodu. Ďalšími komponentami, o ktorých môžete uvažovať, je napríklad prahová doska, celoobvodové tesnenie alebo antipanic systém. Ak sa vám niekedy stalo, že ste rýchlo potrebovali vybehnúť z bytu, no zdržalo vás odomykanie dverí, budete vedieť antipanic systém oceniť. Tento systém zabezpečí otvorenie dverí z vnútornej strany aj bez kľúča, jednoduchým stlačením kľučky nadol, aj keď sú bezpečnostné dvere zamknuté na 2x.

Viac informácii o bezpečnostných dverách nájdete na stránke https://www.vstavaneskrine.com/bezpecnostne-dvere/.