Nebuď ticho a daj najavo, čo pre teba znamená


O čom je láska? Vieme to? Tak to teda ani náhodou. Neviem to ja, nevieš to ani ty nikto to nevie. Za tie roky žitia však vieme, že lásku si treba budovať, starať sa o ňu vážiť si ju a chrániť si ju. Pojem láska zahŕňa v sebe veľa ďalších pojmov. K tým, ktoré berie na prvom mieste však patrí: dôvera, úprimnosť, vernosť, láskavosť, úcta, komunikatívnosť.

erotika

Rozhodla som sa ti bližšie priblížiť práve komunikatívnosť a zhovorčivosť. Pretože je dôležité, aby sme rozprávali. Nie len o tom ako bolo v práci či čo si varila na večeru, ale aj o problémoch, o tom čo cítiš. Nebuď ticho a daj mu najavo čo ťa štve. Povedz mu to. Povedz mu aj ako ti chýba, ako ťa ranil, ako si šťastná, že ho máš, že vždy stojí pri tebe keď ti je najhoršie. Povedz mu aj ako ťa naštvalo keď ťa nechal čakať, aká si bola smutná, keď prišiel neskoro domov. Ako si sa bála keď sa celý deň neozval. Povedz mu ako ho ľúbiš každý deň. Opakuj mu to dokola. Povedz mu, že pri ňom stojíš, že je pre teba všetkým. Povedz mu všetko čo máš na srdci. On ťa síce ľúbi, dala si mu svoje srdce, ale neprečíta si z neho tieto slová. Ver, že nie. Je potrebné, aby ste komunikovali a zhovárali sa o svojich citoch a pocitoch, pretože aj to zosilňuje vašu lásku a pomáha jej dozrievať v niečo úžasné.

pár

 Sama som to zažila. Situáciu, kedy sme k sebe neboli úprimní ohľadom toho, čo k sebe cítime. Obaja sme sa ľúbili, no prečo to bolo pre nás také ťažké vysloviť? Prečo sme sa nepozreli na seba a nezakričali sme to. Báli sme sa. Báli sme sa tak ako sa bojíš ty, tak ako sa bojíme všetci. Všetci sa bojíme, že stratíme niekoho na kom nám záleží, a tak radšej mlčíme. Sme ticho. Ale kto vie čo sa práve vtedy odohráva dotyčnému v hlave? Čo ak by nám to chcel aj on povedať ale povie si: „Radšej nie.“ Tak ako aj ty. Keď sa dvaja ľúbia, no mlčia, začnú prichádzať pochybnosti. Pochybnosti o tom či aj ten druhý môže cítiť to čo ty. Preto neváhaj a hovor, šepkaj, krič, vrieskaj! Hlavne to zo seba nechaj vyliezť a daj mu najavo ako ho ľúbiš. Ak ťa má rád tvoju lásku ti opätuje, no ak nie neplač. Premýšľaj pozitívne. Na čo s ním strácať čas, keď o tvoju lásku nestojí? Na svete je obrovský počet ľudí a niekto z nich bude určite vedieť opätovať ti lásku tak, že spadneš na zadok. Drahá nestrácaj preto svoj drahocenný čas a odíď. Viem, bude to náročné, ale nezabúdaj. On je ten čo nedokázal oceniť teba a tvoju lásku.
A preto ti chcem popriať veľa slov, pretože je naozaj dôležité, aby sme sa naučili vyjadriť to, čo cítime aj slovami. Nehanbili sa za to a nebáli sa. Buď silná.

Šepkaj
Hovor
Krič
Vrieskaj