Nakupovať v second-hande nie je hanba!

Odkiaľ vlastne toto oblečenie pochádza ?
Po celom Slovensku sú dostupné pri smetných košoch aj veľké koše, do ktorých vhadzujú ľudia starý obnosený textil. Dostávajú sa sem aj mnohé neobnosené veci, ktoré ľudia jednoducho zo svojho šatníka vylúčili. Tie kúsky oblečenia, ktoré sú na tom horšie a sú tzv. nepredajné končia v detských domoch a na rôznych charitách podporujúcich ľudí bez domova atď. Keď sa toto oblečenie dostane do rúk second-handu, ich prácou je poriadne ho očistiť silnými dezinfekčnými prostriedkami, preto keď si takéto oblečenie vyskúšame, väčšinou vonia ako čerstvo vyprané. Cena už závisí od druhu obchodu. Bývajú už aj značkové second-handy, v ktorých si môžete zakúpiť napríklad tričko, ktoré kvôli značke v normálnom obchode stálo o 75 percent viacej, než za cenu, ktorú vidíte na štítku v „sekáči“.

svetr

Prečo práve second-hand ?
Pretože mnoho ľudí na Slovensku nemá dostatok finančných prostriedkov na všetko, čo potrebuj. Je to smutné, ale je to pravda. Prostredníctvom týchto obchodov si môžu nájsť pekné kúsky oblečenia za absurdne nízke ceny. Za pár eur je možné nakúpiť mnoho vecí, dokonca aj značkových ! Potom môžete efektívne ušetriť na potraviny, nájom a ďalšie veci potrebné pre život. Nakupovaním v nich sa nemusí hanbiť ani normálne zarábajúci človek, ktorý si môže dovoliť aj drahšie oblečenie.

šaty

Má tu totiž veľkú pravdepodobnosť, že tu nakúpi krásne oblečenie, ktoré je aj v mnohých prípadoch komfortné a kvalitné. Ďalšou výhodou je aj skutočnosť, že oblečenie, ktoré si tam zakúpite určite nebude mať suseda oproti. Niet divu, že ženy netrpezlivo čakajú, kým si tie krásne šaty vyskúšate a rozhodnete sa ich zakúpiť alebo nie. Široký sortiment ponúka množstvo iných vecí, ako napríklad topánky, klobúky, čiapky i spodné prádlo. V nejednom second-hande sa vyskytuje aj nejaký ten plyšáčik pre dieťa. V dnešných dňoch cena hračiek stúpla až tak, že nie každý si môže dovoliť plyšové zvieratko v životnej veľkosti. Tento fakt sa dá zničiť práve pomocou obchodov z druhej ruky. Navyše tým šetríte aj životné prostredie, takže môžete byť na seba skôr hrdí. Nehanbite sa a vkročte už dnes do predajne plnej rôznych kúskov oblečenia, medzi ktorými sa možno skrýva aj niečo pre vás !