Máte radi remake?


•        V dnešnej dobe, kedy je populárne retro ako také, nájdeme na internete a webových stránkach i množstvo multimédií, ktoré nazývame ako remake.
černobílá fotografie
Ide o také staro-nové veci. O starý obsah v modernej podobe. Takých multimédií nájdeme na webe veľa a sú dokonca populárnymi. Vrátime sa nachvíľu do detstva, no pritom vidíme i určitú novú a modernú formu spracovania, ktorá nás môže zaujať. Takisto s nimi môžeme zoznámiť dnešné deti či mládež a to dnešnou formou, ktorá ich zaujme. Takýmto spôsobom im môžeme ukázať, aké médiá sme mali radi my. Môžeme im odporučiť to, čo kedysi zaujímalo nás a dodnes si myslíme, že je to v podstate to správne, čo by sme radi odporučili aj im. Nemusí sa jednať len o nejaké vzorné a morálne ukážkové médiá. No skrátka im chceme ukázať či dopriať zábavu, na ktorej sme vyrastali my. Ide o rôzne piesne, filmy, či počítačové hry.
syn a otec
Uvediem pár aktuálnych príkladov, kedy sa niekedy populárne médiá dostávajú opäť do nášho života a možno oslovia i túto generáciu detí, či tínedžerov. Ide napríklad o film, o ktorom dnes stále počujeme a vidíme naň množstvo trailerov, film s názvom IT /To/. Pôvodný film sa natočil v dobe, kedy som ešte nebol na svete a vtedy mal aj obrovskú popularitu. Konkrétne ide o rok 1990 a následných pár rokov, kedy bol tento film hitom.  A po dvadsiatichsiedmich rokoch vidíme film natočený odznova a zatiaľ má opäť veľmi pozitívne ohlasy. Čo sa týka videohier, opäť sa do povedomia dostáva známa počítačová hra z koncov deväťdesiatich rokov, Age of Empires a opäť sa jedná o remake, ktorý by mohol osloviť i dnešnú generáciu, koncom dnešného desaťročia. A zasa to vyzerá na pozitívne ohlasy. sérií. Takisto nájdeme čistý remake zabudnutých videohier ako Double Dragon, Contra, River City,… a sú dostupné na stránkach zadarmo k stiahnutiu. No tieto sa netešia popularite kritikov, pretože graficky a hrateľne zostali tam, kde kedysi. Ale podľa mňa sa jedná o určité pozitívum, pretože práve v takej podobe si ich pamätáme a také sme ich mali radi. Zmenili sa však levely, sú zábavnejšie, takže nájdeme dôvod, prečo si ich opäť zahrať. Kritici musia hodnotiť i množstvo iných vecí, musia hry porovnávať s konkurenciou a tak je jasné, že napríklad River City v old school podobe nemôže dostať také hodnotenie, ako GTA 5.

Posted in Web