Kozmetické salóny už nie sú len pre ženy

Kedysi sa preferoval názor, že kozmetické salóny a služby, ktoré sa v nich ponúkajú nie sú záležitosťou nikoho iného, iba žien. To už ale našťastie ani zďaleka nie je pravda a v kozmetických salónoch sa stále častejšie objavujú i muži. Kozmetická starostlivosť je predsa určená pre každého, kto má akýkoľvek kozmetický alebo i zdravotný problém s pleťou, ak mu túto starostlivosť odporučí kožný lekár.
kosmetický salon a kadeřnictví
Rovnako môžu kozmetické služby využívať všetci tí, ktorí sa o seba chcú starať a chcú vyzerať dobre čo najdlhšie. Už zďaleka nejde len o dekoratívne záležitosti a úpravu vizáže napríklad pre nejakou spoločenskou udalosťou, na ktorej sa chceme blysnúť. Aké rôzne služby teda v súčasnosti kozmetické salóny ponúkajú?
 
Každý si môže vybrať presne to, čo potrebuje
V kozmetických salónoch pracujú odborníci a odborníčky, ktoré by vám mali vedieť presne stanoviť procedúry a kozmetické úkony, ktoré potrebujete. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, čo je pre vás a vašu pleť to najlepšie, určite je dobré, nechať si poradiť práve od tých najpovolanejších.

Vo všeobecnosti ale kozmetické salóny ponúkajú nasledovné služby:
v  povrchové či hĺbkové čistenie pleti
v  rôzne druhy peelingov, či už mechanické alebo chemické
v  masáže tváre, krku či dekoltu
v  úpravy a farbenie obočia
v  farbenie mihalníc či lepenie umelých mihalníc
v  rôzne druhy líčenia ako denné, svadobné či spoločenské líčenie
v  rôzne druhy depilácie
v  špecializované salóny vám môžu ponúknuť i služby ako ošetrenie pleti AHA kyselinami či špeciálnu diamantovú mikrodermabráziu na obnovenie pleti, rovnako ako ultrazvukové ošetrenie pleti či kryoterapiu
 ošetření obličeje
Každý salón je špecializovaný podľa svojich možností, či už materiálnych, ale najmä personálnych, pretože jednotlivé špeciálne ošetrenia môžu uskutočňovať len vyškolení odborníci. Preto, ak sa chystáte zveriť do rúk kozmetičke, vyberte si naozaj dobrý a špecializovaný salón, v ktorom si môžete byť istí, že bude o vás a vašu pleť a telo dobre postarané.
 
Doprajte si kozmetické služby, určite neoľutujete
Ak ste už začali kozmetické služby využívať, určite v tom pokračujte, pretože sa vám za to vaša tvár a telo určite odmenia mladistvým vzhľadom, ktorý určite oceníte vy i vaše okolie.