Kedy mať dieťa?


Ženy sa v dnešnej dobe stále viac a viac podobajú mužom. Muži sú v dnešnej dobe tvrdí a tvária sa, že všetko zvládnu. A ženy sa im chcú vyrovnať. Z toho dôvodu si myslia, že by mali vyzerať a možno sa aj správať ako muži. Nie je to práve dôvod, prečo nechcú mať deti? Alebo ich nechcú mať hneď, ako sa dá? Mať okamžite dieťa je snom čoraz menej a menej žien. Ženy si chcú v prvom rade budovať kariéru. A kariéra je v dnešnej dobe oveľa viac pred deťmi. Často si myslia, že kariéra je viac ako deti. A dieťa sa občas len tak pritrafí, ako keby nič.
 
holka

Vtedy sa však pritrafí zároveň aj otázka, čo by mali ženy robiť? Keď sa im dieťa len tak náhodne pritrafí? Pretože mať náhodne dieťa je ako náhodne si adoptovať psa. Akurát, že dieťa musíte porodiť a vychovávať minimálne osemnásť rokov. Mať dieťa sa nedá porovnať ku domácemu zvieratku. No viete to aspoň trochu odhadnúť. Dieťa je skutočne zázrak. No prečo ho mnohý ľudia vnímajú ako neskutočný omyl? S dieťaťom sa musíte vedieť stotožniť a dôležité je, aby ste ho nikdy nebrali na ľahkú váhu. Pretože verte tomu alebo nie, dieťa vám obráti život naruby.

holčička
 
Dieťa však obráti váš život naruby nielen v negatívnom, ale aj v pozitívnom slova zmysle. Vždy je príjemné, keď zistíte, že vaše gény majú nasledovateľa. Mať ho však takého, ako si ho vy predstavíte, to je hotová Utópia. Neviete si zariadiť vaše dieťa také, aké by ste chceli. S najväčšou pravdepodobnosťou zdedí vaše najhoršie vlastnosti a taktiež najhoršie vlastnosti vášho partnera. Napriek tomu je príjemné, keď viete, že váš rod a vaše gény, budú mať vhodného pokračovateľa. Je len na vás, ako si ho v podstate vychováte. A ako sa bude správať. Ak máte tušenie o tom, ako by sa mohli správať, verte tomu, že sa to dá. Uvidíte, že to bude fajn. Len sa musíte uistiť, že to bude to, čo skutočne chcete.