Kedy je žena naozaj spokojná?

Kedy je žena naozaj spokojná? Muž by hneď odpovedal – nikdy. No my ženy sme naozaj niekedy spokojné. Stačí sa nám zobudiť s dobrou náladou a na konci dňa zistiť, že všetky naplánované veci a povinnosti sme úspešne zvládli.
Každá jedna žena je úplne iná, rovnako ako muž má každý inú povahu. No môžeme sa zamyslieť, čo je podľa žien dôležité. V prvom rade je to spokojná rodina. V druhom rade je maťharmonický vzťah s partnerom a v neposlednom rade práca, ktorú vykonáva a či ju baví.


žena

Rodina znamená pre spoločnosť aj pre samotného človeka veľmi veľa. Žena prirodzene túži byť matkou a dokonalou manželkou. Žiť v ukážkovej rodine. Vychovávať deti, tráviť s nimi všetok voľný čas a byť spokojná a usmiata. Dnešok síce vraví niečo iné, lebo každodenný stres hrá proti rodine. Nikto nemá na nič čas, nestíhame ani pokosiť trávnik, nie ešte ísť na dávno sľúbený výlet do ZOO. Ale ak sa rodina naučí byť spolu, chvíle trávené v kruhu najbližších sú na nezaplatenie. Možno stačí nadstaviť si nedele, že sa spolu všetci naobedujete a poobede pôjdete napríklad na prechádzku. Cez týždeň bývame vyťažení viacej, no môžeme si nájsť aspoň desať minút na rozprávku, či rozhovor s partnerom.

Komunikácia vo vzťahu je dôležitá rovnako ako pravidelný rozhovor s deťmi. Ak žijete v strese a dopláca na to váš vzťah, to tiež extra žene na psychike neprospieva. V hlave sa jej hmýria rôzne katastrofické scenáre a niekedy si naozaj postačí sadnúť a porozprávať sa. Muži často zabúdajú na to, že žena potrebuje fyzický dotyk a slová uistenia oveľa častejšie ako oni.

pár

Nálada ženy tiež závisí aj od druhu zamestnania, ktoré vykonáva. Ak chodí do práce s úsmevom, aj domov donesie dobrú náladu. No ak robí v práci samé nadčasy a nepríjemná kolegyňa jej robí každý deň problémy nečudujte sa, že nervy z práce si nosí domov, aj keď by nemala.
Často sa stáva, že sa občas cíti každý z nás akoby nepotrebný, zažíva pocit vyhorenia. Životný kolotoč nás dokáže unaviť, preto by sme mali vedieť aj oddychovať. Myslite na to, že žene treba pomáhať, občas ju objať, či pochváliť a samozrejme sa s ňou rozprávať a počúvať ju. Keď je žena spokojná, sú všetci a všetko funguje ako má.