Keď sa to s klímou preháňa

Leto má svoje výhody a aj nevýhody. Dá sa to brať z mnohých hľadísk. Veľa ľudí by vám povedalo, že v lete by sa do práce nemalo vôbec chodiť. Jednoducho by sme mali byť na dovolenke a v horúčavách si odpustiť pracovanie. Niečo pravdy na tom bude, pretože pracovať v horúčavách naozaj nie je vôbec žiadna výhra.

hory

No, ale vráťme sa naspäť ku klíme v letnom období.

Ženám a mužom pracujúcim v kancelárii často klíma zachraňuje životy, pretože bez nej by sa to tam nedalo priam vydržať vôbec. No viac ráz sme sa už stretli aj s tým, že práce táto populácia ľudí sa sťažuje na prievan z klimatizácie alebo na šok, ktorý zažili, pretože si dali klímu na príliš málo stupňov. To, že by mal byť rozdiel medzi teplotou vonku a teplotou vo vnútri menej ako päť stupňov snáď ovláda každý.

Cestujem na ranný vlak do Bratislavy a na túto cestu si musím so sebou brať vždy bundu alebo sveter. Minule som na to zabudla a takmer som zamrzla. Dovolím si tvrdiť, že dve a pol hodiny vo vlaku s takou teplotou sa to nedá vydržať v krátkom tričku. Ako to, že v zime v pohode beháme vo vnútri v krátkom tričku? A v lete si to nemôžeme dovoliť? Nie je to tak trochu na porazenie? Ešteže som si vtedy so sebou zobrala šatku, na ktorej som mala v pláne spať. No, plán sa nekonal, pretože som sa do nej musela zabaliť.

mrak

Naposledy sa mi to stalo už aj pri cestovaní z Bratislavy. Bola som v krátkom tričku. Svetrík na ruky som mala len v kufri. V polke cesty som to už naozaj nevydržala, musela som zložiť kufor a vybrať stade sveter, aby som si ho mohla dať na seba. Pani predo mnou sedela v kožáku, ktorý mala aj zapnutý. Pani vedľa mňa mala košeľu s dlhým rukávom na krátkom tričku. A to nehovorím o tom, že si to obliekli oveľa skôr ako ja. Ešte na začiatku našej cesty vlakom. Ešte aby som nebola chorá!

Dodatok: Teraz som dokonca zistila, že mám studený nos!