Kde a ako nafotiť auto ak ho chcete predať


Internetové bazáre sú plné ponúk automobilov pri ktorých majitelia často robia chyby pri fotení tým, že auto vyfotia proti slnku a auto nie je skoro ani vidieť alebo odfotia len polku auta. No niekedy ani tie kvalitnejšie fotky nám neukážu to, čo by sme potrebovali vidieť. Prax v tom majú hlavne ľudia, ktorý pracujú v bazároch a denne vložia niekoľko inzerátov.  

tachometr

Odborníci radia pri aute, ktoré má hodnotu do 2000 € je potrebné urobiť aspoň 25 fotografií, naopak u drahých áut ktorých cena sa pohybuje okolo 20 000 € je možné urobiť kľudne dva krát toľko fotografií. Tak teda ako na fotky ? Čo sa týka pozadia za autom to by malo mať čo najmenej kazových zložiek, najideálnejšie je čisté pozadie. Dá sa to obísť aj pomocou zoomu fotoaparátu a to tak, že auto by malo byť rozložené asi na 90% celej plochy fotografie. Dobré je tiež fotiť auto v normálnej výške, nie je potreba robiť fotografie z hora, zdola ani z pohľadu, pretože to kazí celkový dojem u potenciálneho zákazníka.     

dohoda

Aj fotenie z telefónom môže skresľovať
Najideálnejšie je automobil fotiť pri stene zo sivým odtieňom. Najlepší je odtieň, ktorý obsahuje aspoň 18% sivej farby, pretože sivá je najlepšia k úprave čo sa kontrastu týka. Dokáže ľudí presvedčiť, že aj telefóny dokážu skresľovať fotografie.
Pomerne ťažké je fotenie vnútrajška takzvaného interiéru, pretože sa tam nachádzajú veľké kontrasty svetla a tieňa. Tiež je dobré oprieť si o niečo telefón alebo fotoaparát, aby fotografie neboli roztrasené. Pomôcť si môžete napríklad rámom dverí alebo sedadlom.  

mercedes

Rada na záver
Pred tým než idete auto fotografovať, je nutné ho umyť a vyčistiť interiér. Väčšiu pozornosť venujte najmä detailom, ako sú napríklad tlačidlá na sťahovanie okien. Hlavne nezabudnite nafotiť všetky detaily ako aj mimoriadnu výbavu automobilu. Inač povedané je potreba vyzdvihnúť všetky dobré vlastnosti automobilu.