KAVITÁCIA – SPÔSOB, AKO SA ZBAVIŤ TUKOVÝCH LOŽÍSK


Kavitácia je metóda ultrazvukovej chirurgickej liposukcie. Výkonná ultrazvuková vlna prechádza senzormi zariadenia, ktoré napádajú tukové bunky. V tomto prípade ultrazvuk ničí bunkovú membránu, tuk pod tlakom sa zmení na kvapalinu a vylučuje sa z tela cez bežný metabolický proces.

hubnutí

Čo znamená kavitácia?
Metóda ultrazvukovej kavitácie vám umožňuje zbaviť sa celulitídy a znížiť tukové usadeniny, pomáha vyrovnať siluetu. Metóda sa používa aj pri rehabilitácii po liposukcii. Účinok ultrazvukovej liposukcie – zníženie lokálnych tukových usadenín. Existujú však aj oblasti, ktoré nemožno zvládnuť pomocou kavitácie.
Kontraindikácie kavitácie :

·         tehotenstvo, dojčenie; 
·         prítomnosť rán na koži;
·         diabetes;
·         chronické infekčné choroby;
·         onkologické ochorenia;
·         prítomnosť kardiostimulátorov;
·         ochorenie obličiek a pečene (hepatitída B a C, cholelitiáza); 
·         kovové implantáty.

Existujú nejaké vedľajšie účinky?
Postup pre ultrazvukovú kavitáciu je spravidla bezbolestný. Jedinou nepríjemnosťou môže byť šum v ušiach kvôli ultrazvuku. Nesmieme však zabúdať, že pri odstraňovaní tukových buniek z tela sa zvyšuje zaťaženie pečene, žlčníka a gastrointestinálneho traktu. Aby ste znížili toto zaťaženie, musíte dodržiavať všetky odporúčania špecialistov.

Príprava na postup :
·         3 dni pred postupom by nemali jesť mastné, vyprážané, korenené jedlá;
·         po dobu 3 dní nemôžete užívať alkohol;
·         3 dni pred procedúrou by sa malo spotrebovať veľké množstvo vody;
·         hodinu pred procedúrou potrebujete vypiť 1 liter vody.

hmotnost

Ako sa postup vykonáva
Kavitačná procedúra sa uskutočňuje pomocou gélu na miestach tukových usadenín . Ultrazvuková vlna prechádza senzormi. V závislosti od oblasti môže postup trvať 10 až 40 minút.
Koľko procedúr je potrebných
Výsledok možno pozorovať po prvom postupe. Ale to je tiež možné iba kvôli odstráneniu nadbytočnej tekutiny z tela cez lymfatickú masáž. V priemere treba 4-8 procedúr – v závislosti od stupňa tukových usadenín.