Herná konzola zaujme každého

Samotný Switch sa skladá z niekoľko častí. tablet, dock, do ktorého tablet vkladáte, aby ste hrali na TV, dva Joy-Cony zasúvateľné do tabletu po jeho stranách, čím sa zmení na handheld a plastovú kostru na Joy-Cony, po ktorých zasunutí sa tá kostra zmení na klasický ovládač.
rozsvícené nintendo
V balení sa nachádza HDMI kábel, nabíjačka na Joy-Cony – AC adaptér, úchytky, a návod na použitie a bezpečnosť pri používaní hernej konzoly.
Na prvý pohlaď vyzerá herná konzola krásne, má elegantný dizajn. Herná konzola obsahuje LCD displej s dotykovou plochou čiže je to tablet v hernej podobe..Samotný displej má čisté a ostré farby z ostrými uhlami čiže na hranie hier je ako stvorený. Jeho celkové rozlíšenie je len 720p čo nie je veľká chyba, no pri samotnom hraní to ani nezbadáte. Čo sa ale týka samotnej dotykovej plochy, reaguje ihneď bez akýchkoľvek dlhších zádrhelov.
Samotná konzola má vynikajúce rozohranie a nemá problém z náročnými 3d hrami z vyššou grafikov. Samozrejme že nesmie chýbať ani Nintendo e-shop kde si môžete okrem nových hier pozrieť nové produkty od skupiny Nintendo.
nintendo ilustrace
Pre náročnejších hráčov môže byť ale problém z výdrže batérie. Samotná batéria má výdrž 3 hodiny, no pri klasickom hraní, je vydrž hernej konzoly prirodzená.
Ak chcete zmeniť svoj tablet na hernú konzolu môžete ho pripojiť do stanice – docku. Samotná stanica obsahuje tri USB sloty, port na HDMI pripojenie, a AC adaptér na nabíjanie. Tento samostatný dock slúži len na vysielanie hranej hry na televízii. Ak chcete hrať na tablete hry jednoducho pripojíte Joy-Cony a hráte akúkoľvek hru. Tieto dva Joy-Cony sú veľmi mále a z môjho uhla pohľadu sa ťažko dá s nimi hrať, no môže to byť aj otázka zvyku.
Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou Switchu je Pro Controller teda ovládač ktorý sa nabíja Ac nabíjačkou no samotnom balení Switchu sa nenachádza a budete si ho musieť dokúpiť.