Herná konzola zaujme každého

Samotný Switch sa skladá z niekoľko častí. tablet, dock, do ktorého tablet vkladáte, aby ste hrali na TV, dva Joy-Cony zasúvateľné do tabletu po jeho stranách, čím sa zmení na handheld a plastovú kostru na Joy-Cony, po ktorých zasunutí sa tá kostra zmení na klasický ovládač.
rozsvícené nintendo

V balení sa nachádza HDMI kábel , nabíjačka na Joy-Cony –  AC adaptér , úchytky , a návod na použitie a bezpečnosť pri používaní hernej konzoly.

Na prvý pohlaď vyzerá herná konzola krásne , má elegantný dizajn. Herná konzola obsahuje LCD displej s dotykovou plochou čiže je to tablet v hernej podobe.https://dpmsystems.sk/nintendo-a-jej-herna-konzola-switch .Samotný displej má čisté a ostré farby z ostrými uhlami čiže na hranie hier je ako stvorený. Jeho celkové rozlíšenie je len 720p čo nie je veľká chyba , no pri samotnom hraní to ani nezbadáte. Čo sa ale týka samotnej dotykovej plochy , reaguje ihneď bez akýchkoľvek dlhších zádrhelov.

Samotná konzola má vynikajúce rozohranie a nemá problém z náročnými 3d hrami z vyššou grafikov. Samozrejme že nesmie chýbať ani Nintendo e-shop kde  si môžete okrem nových hier pozrieť nové produkty od skupiny Nintendo.
nintendo ilustrace

Pre náročnejších hráčov môže byť ale problém z výdrže batérie. Samotná batéria má výdrž 3 hodiny , no pri klasickom  hraní , je vydrž hernej konzoly prirodzená.

Ak chcete zmeniť svoj tablet na hernú konzolu môžete ho pripojiť do stanice – docku. Samotná stanica obsahuje tri USB sloty , port na HDMI pripojenie , a AC adaptér na nabíjanie. Tento samostatný dock slúži len na vysielanie hranej hry na televízii. Ak chcete hrať na tablete hry jednoducho pripojíte  Joy-Cony a hráte akúkoľvek hru. Tieto dva  Joy-Cony sú veľmi mále a z môjho uhla pohľadu sa ťažko dá s nimi  hrať , no môže to byť aj otázka zvyku.

Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou Switchu je Pro Controller teda ovládač  ktorý sa nabíja Ac nabíjačkou no samotnom balení Switchu sa nenachádza a budete si ho musieť dokúpiť.