Dámske spoločenské šaty na rôzne príležitosti

Povinnou výbavou dámskeho šatníku sú šaty. Existuje viacero druhov šiat, avšak medzi tie, ktoré by rozhodne mala mať každá žena v šatníku patria dámske spoločenské šaty. Do spoločnosti si z času na čas vyrazí každý z nás, preto ich určite využijete. Pre mnohé ženy takéto šaty predstavujú záľubu, preto ich majú doma hneď niekoľko. Stačí mať však jedny kvalitné dámske spoločenské šaty, ktoré dokážete využiť na rôzne príležitosti. Treba však vedieť s nimi narábať.

šaty

Dámske spoločenské šaty a bižutéria


Jedny a tie isté šaty dokážete využiť rôznorodo. Najlepšie sú určite jednofarebné šaty. Mali by byť v neutrálnej farbe – napríklad čierna, biela či červená. Práve čierne šaty predstavujú veľký trend, ktorý dokážete vhodne kombinovať prakticky s čímkoľvek. V súčasnosti je veľmi populárna masívna bižutéria. Pomocou veľkých náušníc alebo náhrdelníkov si dokážete vytvoriť dokonalý outfit na akúkoľvek príležitosť. Aj keď sú stále populárne doplnky v klasických farbách – zlatá a strieborná, hitom tohto leta je pestrofarebnosť. Ak skombinujete neutrálnu farbu šiat s doplnkami vo výrazných farbách, budete skutočne in. Platí jedno pravidlo – čím jednoduchšie šaty máte, tým zložitejšiu kombináciu bižutérie si môžte dovoliť. Masívnym náhrdelníkom vo viacerých farbách určite nič nepokazíte. Ak však máte šaty vo viacerých vrstvách, zvoľte jednoduchšie a jemnejšie doplnky.

společenské šaty

Dámske spoločenské šaty v kombinácii s topánkami a kabelkami


Topánky sú základnou výbavou každého človeka. V prípade žien tvoria základnú výbavu aj kabelky. Ak ich dokážete vhodne kombinovať s vašimi šatami, tým lepšie pre vás. Kabelka a topánky dokážu oživiť váš outfit. Platí však jedno pravidlo – siahnite radšej po ich kombinácii v rovnakej farbe. Najlepšou možnosťou je kombinácia v takej farbe, v akej je aj vaša bižutéria. Ak máte výraznejšie topánky alebo kabelku, siahnite po jednoduchších šatách – či už strihom alebo farbou. Rozhodujúca je tiež aj dĺžka šiat. Ak budú vaše šaty dlhé až po zem, nevyberajte si topánky na veľmi vysokom podpätku. Vysoký podpätok si zvoľte vtedy, ak sú vaše šaty kratšieho strihu. Mať v šatníku minimálne jedny dámske spoločenské šaty je akousi „povinnosťou“ pre každú ženu. Ak si chcete nájsť tie najlepšie a najkrajšie, ktoré oživia váš šatník, navštívte stránkuwww.glashgirl.sk, kde nájdete veľkú ponuku dámskeho oblečenia. Okrem šiat tu nájdete aj rôzne doplnky, akými sú napríklad šperky, kabelky či topánky.