Čokoládové muffiny

Nie je nič lepšie ako dobre vyzerajúci muffin a ešte k tomu aj s úžasnou chuťou. Kúsky čokolády sa vám budú rozplývať na jazyku a vy nebudete vedieť odolať ďalšiemu košíčku. A v prípade, že máte doma všetko potrebné, môžete s pečením rovno aj začať.

čokoládové mufffiny
 
Potrebné suroviny
 
Budete potrebovať 100 gramov masla, ktoré však musí byť mäkké – teda nie práve vytiahnuté z chladničky. Pripravte si ho vopred alebo ho dajte na teplé miesto, kde rýchlo zmäkne. Dajte ale pozor aby sa úplne nerozpustilo. Ďalej si pripravte kryštálový cukor. Budete potrebovať asi 100 gramov. Neodmysliteľnou súčasťou takmer každého koláča sú vajcia. Pri tomto recepte potrebujete dve. Múku si môžete zvoliť akúkoľvek. Najvhodnejšia je však asi polohrubá. Múky si pripravte 150 gramov. Potrebné bude aj mlieko, ale v malom množstve. Postačia vám tak dve veľké lyžice.
 
Na rad prichádza voľba čokolády. Horká, mliečna či biela. Akú máte radi takú použite. Najviac sa však odporúča práve mliečna a to z toho dôvodu, že je viac mäkká ako napríklad tá horká a preto nebude v muffine tvoriť tvrdé kúsky.
 
Na koniec si pripravte už iba dva druhy cukru, ktorými je prášok do pečiva a kakaový prášok. Prášku do pečiva potrebujete približne jeden a pol malej lyžičky a kakaového prášku si odvážte 25 gramov.

pekáč
 
Ingrediencie máte pripravené a môžete sa pustiť do pečenia
 
Postu pre prípravu čokoládového potešenia
 
1. Mäkké maslo vyšľahajte spolu s cukrom a postupne pridávajte vajcia. Šľahajte až kým nebude obsah misky penistej konzistencie.
 
2. Pridajte mlieko a čokoládu nakrájanú na drobné kúsky. Tiež múku, ale z tej tak približne polovicu alebo aj menej.
 
3. Ostatnú múku zmiešajte s kypriacim práškom a kakaovým v druhej miske. Túto zmes postupne pridávajte do prvej misky a šľahajte.
 
4. Keď vám vznikne už husté cesto tak začnite plniť košíčky. Ak ste milovníkom čokolády použite nutellu. Do každého košíčka pridajte nutellu podľa chuti.
 
5. Rúru si zapnite skôr ako dáte muffiny piecť aby už bola teplá, keď ich budete vkladať dnu. Pečte na teplote 180 stupňov po dobu asi 20 – 25 minút.

pečení
 
Po tom ako vyberiete muffiny z rúry budete veľmi milo prekvapený. Či už krásnou vôňou alebo tým lákavým vzhľadom. Keď ochutnáte tak váš jazyk bude príjemne prekvapený a okamžite si zaľúbi tú fantastickú a jemnú chuť. Tak príjemné pečenie a dobrú chuť.