Čo obnáša práca s ľuďmi?


Pracovať v službách je skutočne veľmi komplikované. Niekto si možno myslí, že práca s ľuďmi nie je vôbec náročná, no tí sa teda mýlia. Môžete to pochopiť len vtedy, keď s ľuďmi začnete pracovať a to je proste jasná vec. Kto v živote s ľuďmi nepracoval, nevie si predstaviť, o čom to celé vlastne je. Niekto by možno povedal, že ľudia sú ako vysávači energie. Po práci s nimi sa cítite viac unavený, ako keby ste celý deň stavali dom. Nech sa deje, čo sa deje, je to proste tak a nič sa na tom nemení.

pero
 
Preto je jasné, že služba nie je len taká obyčajná práca, je to proste poslanie, ktoré buď vykonávate, lebo vás baví, alebo vás to napĺňa. Nič okrem toho však nie je, pretože keď to nerobíte s láskou, je to pre vás utrpenie. A nezáleží na tom či robíte nechty, ste zdravotná sestra, alebo ste učiteľkou v škôlke. Každá práca je potrebná, musíme však uznať, že takáto je skutočne psychicky veľmi náročná. Preto sa vám môže zdať, že je vaša kaderníčka vo večerných chodinách už podráždená. Ona by totižto bola rada, keby bola sama a keby už človeka najbližších niekoľko hodín vôbec nevidela. To však nie je také jednoduché.

dívka
 
Musíte si dopriať trochu času pre seba. Choďte na večeru, urobte si kúpeľ alebo si len tak sama pre seba zacvičte jógu. Sama uvidíte, že je to veľmi oslobodzujúce a že sa budete cítiť veľmi dobre. Nie je nič horšie, ako keď prídete z práce a musíte sa starať o veľa ľudí aj doma. Takže presuňte nejaké povinnosti aj na ostatných členov domácnosti. Nie ste na to predsa sama a ani byť nemusíte. Nechajte ich, nech vás trochu odbremenia. Uvidíte, že vám to celé skutočne dobre padne. A vy si za ten čas robte len to, čo sama chcete. Budete potom aj oveľa príjemnejšia, nemáme pravdu?
 
To isté však platí aj pri mužoch, ktorí pracujú v službách. Nielen ženy predsa pracujú s ľuďmi, to ale veľmi dobre viete.