Čo nám novinka od XiaoMi ponúka ?


Môžeme tento smartphon zaradiť medzi populárne značky vo svete. Aj tento krát nám táto značka priniesla novinku pod názvom Redmi Note 4X Global. Ak si myslíte že táto novinka bude menšia ako ostatné značky ste na omyle. XiaoMi Redmi Note 4X Global má rozmery 151 x 76 x 8,45 mm, a hmotnosť 165 gramov. Displej má 5.5 palcov s IPS displejom a FullHD rozlíšením s rozmermi 1920 x 1080 pixelov.

mobilní telefon
 
 
Tento smartphon nám ponúka osem jadrový procesor Snapdragon 625,operačnú pamäť RAM ponúka 3Gb a vnútornú 32 GB pamäť  s reálne dostupnou 24.5 Gb pamäťou,  ktorú máte možnosť rozšíriť pomocou pamäťovej karty až  do 128 GB . Zadný fotoaparát má 13 megapixelov v ktorom nesmie chýbať  clona f/2.0 , PDAF zaostrovanie HDR –ko, manuálny režim odfotenia a video natáča v rozlíšení vo FullHD. Predná kamera je vhodná pre tých ktorý radi robia selfie . Predná kamera teda má 5 megapixelov , clonu , a rozpoznávanie tváre a množstvo funkcii na úpravu fotografie.

focení
 
»         Čo nám ešte tento smartphon obsahuje ?
 
manipulace

Určite nemusím spomínať že obsahuje Wifi , keďže je už vo všetkých smartphonou , ale za spomenutie určite stojí že obsahuje Wifi Direkt , hotspot , bluethood 4.2 , Gps a AGPS , a nové funkcie GLONAS , IR Blaster. Je tu dual sim z kapacitou batérie 4100 mAh  a výrobca udáva že batéria by sa mala nabiť z 15 % na 90 za 110 minút. Plusom XiaoMi Redmi Note 4X Global je minimalizácia aplikácií na pozadí , Akcelerometer, Gyroskop, kompas, snímač odtlačkov prstov, Farebná LED dióda upozornení , a všeobecne plusy kvalitná konštrukcia ktorá je pevná , dobrý výkon rýchly systém. Nevýhody smartphonu je určite pomalé nabíjanie a priemerný fotoaparát . Moje celkové hodnotenie je že smartphon by som zaradil do strednej triedy z cenovkou okolo 155 eur  (cena sa na európskom trhu ešte líšiť ) s dobrou pevnou konštrukciou , výbavou a batériou.