Chladnička od spoločnosti LG

Všetky americké chladničky od spoločnosti LG majú špeciálne lineárny invertorový kompresor, s úplne unikátnou technológiou, ako konštrukčne, tak aj svojimi vlastnosťami. Oproti bežným kompresorom má LG odlišnú konštrukciu a to že pohyb piestu je priamočiary s minimom trecích plôch a výkon je regulovaný úplne plynulo.
barevné chladničky
Kompresor teda chladí, ako chladnička potrebuje, čo výrazne zvyšuje jeho efektivitu. Výsledkom je maximálne úsporná prevádzka, efektívne chladenie, tichý chod a vysoká trvanlivosť podporená desaťročnou zárukou na kompresor s očakávanou životnosťou až 20 rokov.
 
Kompresor:  Chladničky s týmto lineárnym kompresorom vynikajú minimálnou hlučnosťou a to len 37 dB. Pre čo najmenšiu spotrebu, je možné vyberať chladničku v energetickej triede A +++.
 
Interiér:         Aby sa do chladničky LG dali uskladniť aj vyššie hrnce, nájdete v rade modelov šikovnú sklopnú policu, ktorú jednoduchým pohybom zasuniete, či celkom sklopíte a získate tak viac miesta napríklad pre hrniec s polievkou. Pre milovníkov vína je k dispozícii nový široký držiak na päť fliaš.
 
Mraznička:   Väčšia je aj mraznička. Jej zásuvky dostali nové úchytky, vďaka ktorým sa Vám budú lepšie vysúvať jednotlivé šuplíky a prostredná zásuvka, zvaná Big Box, je dosť vysoká, aby sa do nej vošla napríklad celá kačica, alebo hus.
 
Voda:                        U amerických chladničiek LG s nápojovým automatom možno zvoliť aj variantu s interným zásobníkom na vodu, ktorý sa ľahko dopĺňa a chladnička vďaka jemu, nemusí byť pripojená na vodovodné potrubie, môže sa teda umiestniť kamkoľvek a naviac sa ušetrí za zabudovaný vodný filter.
 voda v lednici
Šikovné dvere:           Jedná sa o tzv. Šikovné dvere pod označením Door-in-Door, dvere vo dverách. Tie slúžia na uskladnenie najčastejšie používaných vecí bez nutnosti otvárať celé dvere chladničky, čo minimalizuje straty chladeného vzduchu. Teraz majú ešte väčšiu kapacitu a novo umiestnené tlačidlo tak, aby otváranie bolo čo najjednoduchšie.