Buďme kreatívni


Ako bude naša miestnosť vyzerať a ako sa v nej budeme cítiť, to záleží len na nás a našej predstavivosti. Nebojte sa, nejdená sa o nič zložité. Ide o zábavne a kreatívne prežitú voľnú chvíľu, ktorá zároveň bude užitočná pre našu domácnosť a bývanie. Bez ďalšieho zdržovania poďme teda rovno na vec.

barvy

•         Budeme používať univerzálnu farbu napríklad Balakryl UNI mat, ktorú využijeme na natieranie dreva. Táto farba je rýchlosnúca a bez zbytočného zápachu. Skôr ako začneme natierať, môžme si zmiešať ľubovoľný farebný odtieň pomocu bielej kvapky a čienej farby, ktorú následne vlejeme do našej kúpenej farby. Ale nemusíme. To nechám, vážení čitatelia na Vás.

•        Potrebné predmety: 3 dosky s rozmermi 30 x 10 cm, malú pílku, lepidlo, brúsny kotúč a disk, hrubý štetec, tenký štetec, ceruzku a kopírovací papier.

malování

•        Dosky narežieme pomocou malej pílky na 30 centimetrové kúsky. Následne styčné plochy dosiek obrúsime a natrieme lepidlom. Stiahneme ich pomocou klinu, aby vytvorili štvorček 30 x 30. Takýto štvorček necháme vyschnúť minimálne 24 hodín. Hotový štvorček obrúsime brúsnym kotúčom a potom diskom.

•        Blížime sa k maľovaniu. Ako prvé si na vyhotovený štvorček namaľujeme biely pás, ktorý nám poslúži zatiaľ len ako pozadie. Pomocu tenkej ceruzky a kopírovacieho papiera si prekreslíme nami vybraný motív. Pokiaľ si však trúfate, môžete si zvoliť a načrtnúť vlastný motív. Následne pomocou štetca a farby motív dôsledne vymaľujeme.

štětec

Takýmto spôsobom nám teda vznikli drevenné štvorčeky s našim obľúbeným motívom, ktoré môžeme umiestniť na steny našej izby a skrášliť tým miestnosť, v ktorej sa nachádzame. Jedná sa o zaujímavú, kreatívnu a nápaditú vec, ktorú pritom nie je náročné vyhotoviť. Cenovo je to zábava takisto dostupná i nenáročná. Oživíme tým za pár eúr náše bývanie. Dúfam, že Vám tento tip pomohol a zároveň kreatívne pobavil.