Ako správne vykonávať cviky na ploché brucho?

Mnohí z nás sa snažia rok čo rok pracovať na svojej postave. Snahu máme najmä pred letom, kedy chceme dobre vyzerať na dovolenke pri mori či na kúpaliskách. O našu postavu, no hlavne zdravie ako také, by sme sa mali starať celoročne. Medzi najproblematickejšie partie patrí rozhodne brucho. Máme totiž tendenciu priberať práve v týchto partiách. Dostať sa do formy a mať brucho svojich snov však vôbec nemusí byť také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. Cviky na ploche brucho vykonávané 15 minút denne vám v tom môžu pomôcť. Tak čo, idete do toho?

cvičící muž

Cviky na ploché brucho je potrebné vykonávať pravidelne

Nečakajte, že keď si zacvičíte raz za mesiac, dostavia sa výsledky. Každý pohyb je fajn, no pokiaľ chcete získať ukážkové bruško, musíte zamakať. To znamená len jediné – pravidelnosť. Cvikom na ploché brucho by ste sa mali venovať aspoň 3 až 4-krát za týždeň. Ideálne je, keď si nájdete čas, kedy sa vám cvičí najlepšie. Neexistuje žiadne pravidlo, kedy by ste mali cvičiť. Niekomu sa lepšie hýbe ráno ešte pred raňajkami, niekto zase uprednostňuje pohyb až večer pred spaním. Pokiaľ sa vám cvičí lepšie ráno, neváhajte a nastavte si budík o 20 minút skôr. Uvidíte, že sa pri cvičení naladíte pozitívne a dobrá nálada vám vydrží až do večera. Ak cviky na ploché brucho vykonávate večer, dajte pozor, aby ste ihneď po cvičení nešli spať. Telo sa po výdatnej dávke pohybu potrebuje trochu upokojiť. Doprajte mu preto čas.

posilování

Cviky na brucho s efektívnymi pomôckami

Pokiaľ nechcete cvičiť iba s vlastnou váhou, môžete pokojne zaradiť aj cviky s jednoručkami alebo kettlebellom. Mnoho ľudí si myslí, že jednoručkami je možné precvičovať iba ruky, no správnymi cvikmi precvičíte celé telo. Cviky na ploché brucho s použitím rôznych cvičebných pomôcok sú veľmi obľúbené. Na internete nájdete množstvo videí aj s návodmi, ako takéto cviky vykonávať správne. V neposlednom rade si dajte pozor na stravu. Cvičenie je jedna vec, no požadovaný výsledok vám pomôže dosiahnuť aj zdravé a vyvážené jedlo plné vitamínov a prospešných látok.

Zaujímate sa o cviky na ploché brucho? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://inlive.sk/.