Ako správne kúpiť ojazdené auto za rozumné peniaze

 Je množstvo možností ako si kúpiť ojazdené auto. Najčastejšie je asi predaj cez inzerát ale to má tiež svoje riziká. Klient najprv hľadá vozidlo podľa svojich požiadaviek a už aj keď ho nájde, nie všetko čo je napísané v inzeráte je pravda.
řidič mercedesu
Potom, časom pri obhliadke vozidla nemusí mať dobrú možnosť skontrolovať technický stav vozidla, pozrieť si ho, zistiť si určitý stav najazdených kilometrov a podobne. Pri nákupe môže ušetriť tisíce, ale potom časom sa mu to nemusí vyplatiť pretože dá zasa oveľa viac peňazí do opravy vozidla. Napríklad skryté závady, ktoré neobjavil pri obhliadke vozidla. Z týchto dôvodov by som si dal veľký pozor pri nákupe auta cez inzerát.

Na svete je množstvo autobazárov medzi ktorými sú veľké rozdiely, ale nie všetky majú dobré servisné zázemia. Nemôže si tam klient skontrolovať spodok vozidla, preveriť stav tachometra a podobne. Taktiež sú autobazári, ktoré predávajú vozidla v komisii, to znamená, že autá nie sú v ich vlastníctve iba sprostredkovávajú predaj a to má svoje riziká následne pri reklamácií, kde sa k svojmu klientovi obracajú chrbtom a neriešia daný problém.

Vhodné je siahnuť po kúpe vozidla u predajcu s históriu, širokou ponukou vozidiel a z veľkým servisným zázemím, kde naozaj môže dôjsť k dobrej kontrole daného vozidla a určite by to mal byť certifikovaný autobazár.
Certifikácia nariaďuje ako sa má vozidlo kontrolovať.

Vozidlo prechádza niekoľko stupňovou kontrolou technického stavu, zároveň sa preveruje počet najazdených kilometrov, preveruje sa pôvod vozidla, preveruje sa či majiteľ vozidla nie je v exekúcií a či tam nie sú nejaké ďalšie záväzky. Každé vozidlo môže byť kontrolované v autorizovanom servise alebo si klient môže priniesť svojho automechanika a ten môže vozidlo skontrolovať.
volkswagen brouk
Preto neriskujte a pre svoje nové auto skúste zájsť do nejakého certifikovaného a rokmi overeného autobazáru kde Vám z radosťou pomôžu nájsť si nového spoločníka na Vaše cesty.