Ako sa zbaviť stresu v práci


Vedci sa zamerali na výskum v ktorom zisťovali ako sa nový zamestnanec adaptuje v novom pracovnom prostredí.  Skúmali kedy najviac sa dostávali do stresových situácii . Po väčšina z nás pracuje viac ako  8 hodín denne, a nie v každej práci sa stresu vyhne. Preto sa dnes pozrieme na to ako sa vyhnúť stresu v práci, keďže viac ako tretina zamestnancov sa v práci necíti v dobré a dostáva sa do stresových situácii.

stres
 
 Ľudia sa necítia dobre vďaka jednej teórii ktorá ovplyvňuje ľudsky životný štýl bežného pracujúceho človeka. Táto teória hovorí že ak sa v práci necítite dobre ,zažívate stresové situácie , môže to rapídne poškodiť vaše fyzické ale duševné  zdravie.
 
 
Proti stresu sa bojovať rôznymi spôsobmi.
●       Ak Vás stresuje príliš veľa práce , opýtajte sa sami seba či Vám stojí za to pracovať tak tvrdo že Vám to môže poškodiť zdravie.
●       Snažte sa stresu odolávať . Skúste sa odraziť od stresových situácii ktorým čelíte každý deň. Riešte tieto situácii z náhľadom , a ešte skôr ako niečo urobíte dobre si to premyslite. 
Ak sa nachádzate v strese  , skúste sa hlboko nadýchnuť . Dýchanie je rýchla a spoľahlivá cesta ktorá vám pomôže dostať sa  do normálneho stavu.  Dýchanie je rýchla a spoľahlivá cesta nervového systému ktorá Vás dostane do optimálneho stavu.
Ďalšia možnosť ako sa odbúrať od stresu  je že budete robiť Jogu. Cvičenie jogy Vám pomôže dostať telo do pokoja a harmónie.
Pri práci môžete žuvať žuvačku . Nie v každej práci sa to dá , keďže na niektorých pozíciách je to zakázané. Vďaka žuvaní  žuvačky mozog pociťuje aktivitu a vďaka tomu odbúrava stres.

zoufalost
 
Stres je normálny a má svoje výhody. Pomáha nám reagovať na rôzne ťažké situácie ktoré pri pracovnom nasadení zažívame. A na druhej strane je  stres.  zlý a reagujeme prudko a niekedy povieme aj alebo urobím čo nechceme a môže to mat fatálne následky.