Ako na kvalitný spánok u detí

Spánok je pre dospelého človeka mimoriadne dôležitý. A pre dieťa? Pre dieťa je ešte dôležitejší. Malé dieťa sa prvé roky svojho života vyvíja a práve spánok výrazne dopomáha k jeho napredovaniu a zdraviu. Len si spomeňte, aké vedia byť nevyspaté deti zlé. Únava u detí nie je vhodná v žiadnom veku. Už od narodenia by sme sa mali snažiť deťom zaviesť spánkové rituály, ktoré zabezpečia kvalitný a primerane dlhý spánok. Zlé spánkové rituály by ste nemali tolerovať. No niekedy môžete urobiť všetko a spánok vášho dieťatka je aj tak zlý. Trápi vaše dieťatko nekľudný a prerušovaný spánok? Alebo máte problém s večerným zaspávaním? Jedným z problémov môže byť aj nekvalitný matrac. Matrac je dôležitý aspekt, ktorý ovplyvňuje kvalitu spánku. Pri výbere detského matraca by sme mali byť obozretní a venovať mu dôkladnú pozornosť. Ako by mal vyzerať kvalitný detský matrac?

matrac

Dôležitá je kvalita jadra matraca. Pre malé deti je dôležité zabezpečiť matrac s kvalitnou penou, ktorá sa dokonale prispôsobí malému telíčku. Dieťa sa tak bude cítiť pri spánku pohodlne, čo je hlavným kritériom dobrého spánku. Polyuretánová pena by mala byť pružná a poskytovať dobrý komfort pri ležaní.

matrac do postele

Dôležité je aby bola elastická a nedeformovala sa. Pamäťová pena na detskom matraci je len výhodou. Segum.sk poskytuje kvalitné detské matrace ktoré sa vďaka výrobe modernou technológiu bez použitia freónov rádia medzi popredné matrace na trhu. Matrace sú antibakteriálne čo pri deťoch určite oceníte. Zabraňujú množeniu baktérií a roztočov a výrazne znižujú riziko vzniku plesní. Výhodou antibakteriálneho matraca je tiež vzdušné jadro, čo zabezpečí udržať dieťa v spánku v optimálnej polohe. Baby antibakterial Segum je matrac vhodný aj pre najmenšie bábätka a vďaka svojim vlastnostiam pomáha k správnemu vývinu a zabezpečuje kvalitný spánok.