6 zaujímavých zvierat


Okapi
Okapi je zviera pôvodom z Demokratickej republiky Kongo v Afrike. Hoci kvôli pruhom si mnoho ľudí myslí že je to zebra, v skutočnosti majú bližšie k žirafám. Okapi sú samostatné zvieratá  a stretávajú sa za účelom rozmnožovania. Sú bylinožravce, väčšinou jedia listy, trávu a iné rastliny, sú to tiché zvieratá, nevydávajú veľa zvukov.
 
okapi

Narval
Táto ozubená veľryba, žijúca v arktickej oblasti, je inuitmi cenená už viac ako 1000 rokov pre svoje mäso a slonovinu. Je nazývaný aj morský jednorožec, jeho slávny roh je však v skutočnosti zub – kel, ktorý môže dosiahnuť dĺžku až 2,5 metra. Narval je obzvlášť citlivý na zmenu klímy.

kojot
 
Vlk hrivnatý
Vlk hrivnatý žije v trávnatých oblastiach južnej, stredozápadnej a juhovýchodnej časti Brazílie. Napriek svojmu vzhľadu a názvu nie je príbuzný ani s vlkmi ani líškami, ale má bližšie k psom. Zaujímavý je svojimi dlhými nohami. Vlk hrivnatý loví sám a primárne sa živí aj mäsom aj rastlinami (asi 50% stravy).
 
Veľkrab japonský
Ako napovedá názov, veľkrab japonský žije vo vodách okolo Japonska. V mnohých častiach Japonska je tento krab považovaný za pochúťku, ale môže byť značne ťažké ho chytiť. „ Japonský pavúčí krab“ má telo v priemere dlhé 30 cm a rozpätie nôh 3,5 metrov. Je to najväčší kôrovec a súčasne článkonožec na svete.
 
Ryba Pacu
Táto zvláštna ryba žije vo vodách Južnej Ameriky. Je príbuzná pirane, ale na rozdiel od nej má zuby štvorhranné a rovné, veľmi podobné ľudským zubom. Väčšinou sa živí orechmi a semenami, aj keď môžu urobiť škaredé zranenia iným zvieratám, ak je to potrebné.

narval
 
Angorský králik
Tieto roztomilé a nadýchané králiky patria medzi najvlasatejšie plemená divých či domácich králikov. Pôvodom sú z Turecka, ale sú už rozšírené po celom svete. Tieto králiky sú často chované pre svoju mäkkú vlnu, z ktorej sa vyrába oblečenie, svojho kožúšku sa zbavuje často, každé 3-4 mesiace.