4 tipy pre skrášlenie balkóna


V zime ho možno príliš nevyužívate, no počas horúcich letných dní by bolo príjemné vypiť si na ňom rannú kávu alebo večer pohár červeného vína s vašou polovičkou. Možno vám to nikdy nenapadlo, ale práve priestor vášho balkóna môže byť vaším úkrytom alebo jednoducho len niečím, čo bude perfektne dopĺňať váš byt. Tak prečo ho tomu neprispôsobiť? Nebudete k tomu potrebovať radikálne rekonštrukcie a ani neminiete tisícky eur. Chcete vedieť ako na to?
 otevřené tabulkové okno
1. Kvety
A to nehovoríme len o klasických muškátoch, ktoré zvyknú visieť z každého druhého balkóna, ktorý vidíte. Vhodne umiestnené kvety môžu zútulniť priestor, ktorý vám ponúka. Pokojne môžete na balkóne aj začať pestovať. Len je potrebné dať pozor na to, aby ste si zvolili také rastliny, ktoré vydržia.
 
2. Doplnky
Ak si chcete vytvoriť romantickú atmosféru, nesmú chýbať pekné a teplé deky, sviečky poukladné všade navôkol a jedno pohodlné kreslo, na ktorom sa môžete túliť aj dvaja. Nie je nič krajšie pozerať sa na ruch mesta, keď vy už máte doma pohodu. Ale aj pozorovanie pokojných ulíc sa vám možno začne pozdávať.
 
3. Stôl a stoličky
Nehovoríme o obludnom jedálenskom stole, stačí nejaký menší, na ktorý si budete môcť ráno položiť kávu a večer šálku čaju alebo už spomínaného vína. Môžete si zakúpiť aj stoličky, ktoré sa dajú zložiť, aby ste ušetrili viac priestoru.
 žena na balkoně
4. Svetielka
Poslednú dobu sú farebné svetielka na šnúrach populárne nielen na Vianoce, ale aj počas celého roka, preto si môžete zakúpiť také, aké sa budú páčiť vám. Či už sú to hviezdy, alebo len jednoduché guličky, výber je len na vás a garantujeme vám, že budú vyzerať perfektne.
 
Veríme, že sa necháte našimi radami inšpirovať a vytvoríte si na balkóne svoj vlastný malý svet. Môžete si tam urobiť aj čitateľský kútik alebo čokoľvek, čo vám len napadne. Možností je neúrekom a výber je len na vašej fantázii. Tak čo vy na to?