YouTube bude používať Wikipédiu na boj proti dezinformáciám

YouTube hovorí, že je to pokus o zníženie podvodov a konšpiračných teórií na jej platforme. Stránka má v úmysle zverejniť prvé ukážky novej funkcie v priebehu mája 2018. Webová stránka na zdieľanie videí má za cieľ pomôcť zastaviť šírenie falošných spravodajských príbehov.

mobil

Susan Wojcicki, generálna riaditeľka spoločnosti YouTube, uviedla, že informačné signály by sa najprv rozvinuli na subjekty, ktoré majú súvisiace teórie o sprisahaniach, ako napríklad pristátie na mesiaci.
"Ľudia môžu stále pozerať videá, ale potom budú mať skutočný prístup k ďalším informáciám – môžu kliknúť na tlačidlo pozrieť ďalej", povedal generálny riaditeľ na Southwest konferencii v Austine, Texas.

wikipedie

Aj keď je spoločnosť YouTube známa svojimi hudobnými, hernými a inými videami, spoločnosť, ktorej vlastníkom je Google, tvrdí, že riešenie kritiky okolo jej správ a vedeckého obsahu je najvyššou prioritou. Ale použitie Wikipedie ako zdroja spôsobí, že ľudia si budú klásť otázku, ako spoľahlivé budú poskytnuté informácie.
Wikipedia môže byť neuveriteľným zdrojom informácií, ale práve jej môže prispieť informáciou ktokoľvek, čo môže viesť k šíreniu dezinformácie. Anglická Wikipedia má v súčasnosti cez 5 600 000 článkov. Ľudí, ktorí do nej prispievajú a vylepšujú ju je veľmi veľa, z každých kútov sveta. Vďaka tomu je to silne prepracovaný systém, ktorý kontroluje príspevky pridané od nedôveryhodných užívateľov. Ak by ste si skúsili len zo srandy pridať nezmyselný príspevok (samozrejme to nedoporučujeme) na hoci aj najmenej navštevovaný článok, do hodiny ho vymažú a vám dajú prvé varovanie pred blokovaním.

noviny

Susan Wojcicki nešpecifikovala, ktoré konšpiračné videá sa budú zobrazovať spolu s informáciami, ale vo svojej prezentácii spomínala pristátie Apolla 11 na mesiaci v roku 1969.

Tiež povedala: "Naším cieľom je začať so zoznamom internetových sprisahaní uvedených na internete, taktiež ho porovnať stým, kde na YouTube je veľká diskusia.

YouTube bude používať Wikipédiu na boj proti dezinformáciám
Ohodnoťte příspěvek
Posted in Web